Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen kiállhatatlan a...

Miért ilyen kiállhatatlan a Linux közösség jelentős része?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú időn keresztül egyáltalán nem foglalkoztam Linuxszal egyáltalán, a munkámban csak Windows admin voltam (és vagyok, csak most már inkább Azure vonalon).


Viszont unatkozás miatt és kiváncsiságból tavaly év elején eldöntöttem, hogy Linuxot is kipróbáltom; és a célom most, hogy Linuxot is viszonylag magas szinten értsem (estleg egy RHCE vagy RHCA tanúsítvány is).


Az a vitriolos, elitista hozzáállás, ami Linuxos fórumokon és a Redditen megy egyszerűen kiábrándító.Magukat értelmesnek nevező emberek neveznek megvezetett birkának másokat csak azért, mert nem Linuxot vagy FOSS szotvereket használnak. Én is megkaptam már a "Micro$oft shill" (dedó...) jelzőt mert a tapasztalat miatt kényelmesebbnek gondolom a Windowst és a PowerShellt.


Tisztában vagyok vele, hogy nem minden Linuxos ilyen, az Arch wiki egy áldás és az Ubuntu fórumokon is vannak segítőkész emberek, de sajnos az én tapasztalatomban nem ez az általános.


Mi ennek a hozzáállásnak az oka?



2023. júl. 24. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Na erre én is kíváncsi lennék, de feltételezésem szerint szimplán az, ami a magyaroknál is egyre általánosabb, hogy mindenki istennek hiszi magát, és úgy érzi, fölényeskedhet másokkal szemben.

Egyébként a Linux-társadalomnál valahogy én is mindig ezt láttam. Kb mint a Fidesz/ellenzék ellentét. Windowspártiként kevés esetben tudsz értelmesen beszélni velük, főleg ha megnézed a blackpanther OS Facebook oldalát, ahol néha még direkt provokálják is az embereket a Windows folyamatos leszólásával.

Én használtam már mindkettőt mélyebb szinten is, de a Linux számomra olyannyira beteg, hogy nem vagyok hajlandó komolyabb erőfeszítést tenni azért, hogy akár egy tanúsítvány szintig elmenjek.

2023. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Én 14 éve használok Linuxot elsődleges rendszerként és azt kell mondjam, az egésznek az az oka, hogy az emberekben van egy beidegződött "mi és ők" szemlélet. Ahogy sok Windowson dolgozó embernek van egy olyan sztereotípiája, hogy a Linux egy kockáknak való konzolos rendszer, amin semmi nem megy, úgy a Linuxos elitnek is van egy beidegződése, hogy a Windowsos user hülye. Tisztelet a kivételnek!

Én szoktam ajánlani a Linuxot, de nem hittérítésként, csak akkor, ha látom, hogy az illetőnek teljesen megfelelne. Hardcore játékosnak nem ajánlanám, de pl. a 65 éves édesanyám, aki csak Facebookozik, emailt olvas meg hasonlók, remekül elvan vele, cserébe a gyengébb gépen is jól megy és nem kell aggódni a vírusoktól.

2023. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Hardcore játékosoknak is teljesen jó már a Linux, a Proton kompatibilitási réteg mindent elintéz
2023. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KDani14 ***** válasza:
79%
Én is linuxot használok, és én is észre vettem hogy sokkan vannak akik úgy gondolják attól hogy ők linuxot használnak felsőbrendüek a többi embertől, pedig a linux se jobb mint a windows ennek is megvannak a maga hibái, és attól füg milyen os-t használsz hogy melyik hibáival élsz könnyebben együtt, viszont vannak olyanok akik azt hiszik hogy a linux/windows/macos tökéletes és szerintük hülye aki mást használ
2023. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon ritkán szoktam játszani és főleg régi játékokkal, pl. Diablo 2, de azt én is hallottam, hogy már elég jól kezeli a játékokat, sőt a Steam deck is Linux alapú. Úgyhogy igen, elég jónak tűnik játékra is.
2023. júl. 24. 10:43
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

"közösség jelentős része?"


Akkor te jelentős résszel találkoztál...

Az ubuntu.hu oldalon ezek szerint még nem jártál?


Ott csak segítők vannak ...

2023. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Linus Torvalds eleve egy toxikus arc akit minden civilizált közösségből kiraknának - logikus, hogy olyan emberek gyűlnek köré akiknek imponál a viselkedése.
2023. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Én ritkán látok ilyen viselkedést, de előfordul. Mondjuk nem tudom hol derül ki, ha segítséget kérsz, hogy jobban szereted a windowson a powershellt, lehet emiatt trollnak gondoltak? Mármint kérdezel valamit, hogy mondjuk hogy kell bashben megtalálni valamit, és odaírod, hogy amúgy powershellben így kell?

Arch fórumon akkor szoktak megszólni, ha ami kérdez valaki vagy benne van a wikiben, vagy google első találat, amit valahol meg is tudok érteni, elvégre nem kezdő disztro, elvárnak egyfajta hozzáértést már

Ubuntunál meg a legtöbb válasz segítőkész, még trollokat is keveset látok, ha meg valaki trollkodik, hülyeséget ír, beszól lepontozzák.

Igaz, én az angol nyelvű fórumokat ismerem, a magyar nyelvűekről semmit nem tudok, lehet hogy ott genyóbbak az emberek.

2023. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gentoojedi ***** válasza:
86%

#Kérdező


Ez elég összetett.


A magyaroknál amúgy is jellemző rossz szokás, hogy egy szűkebb közösség vagy kör képviselői valamiért felsőbbrendűnek érzi magát. Csak egy példa. a Vegánok elég agresszíven fikázzák a vegetáriánusokat. Vajon miért?


De ugyanez megfigyelhető a a politikában, meg a fociban is.


De én csak a linux közösség védelmében szólalnék fel.


Pont itt a gykn is folyamatosan a nem linuxosok agresszíven fikázzák a rendszert. Ezután ne csodálkozz, ha ilyet látsz.


Nekem nincs azzal bajom, ha valaki nem linuxot használ, de ne akarja már megmondani mindenkinek, hogy az nem jó, meg ne használja senki.

2023. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 gentoojedi ***** válasza:
59%

#1


"főleg ha megnézed a blackpanther OS Facebook oldalát"


A Blakpanther közösség meg egy külön kategória. Ne általánosítsunk.



"Én használtam már mindkettőt mélyebb szinten is, de a Linux számomra olyannyira beteg, hogy nem vagyok hajlandó komolyabb erőfeszítést tenni azért, hogy akár egy tanúsítvány szintig elmenjek."


Mi az, hogy a linux beteg? Na ne szivass! Fejtsd ki!


Ez így elég provokatív fellépés. Ilyen hozzáállással ne csodálkozz, ha nem kedvesek Veled!


A tanúsítványok a multiknál számítanak, ha el szeretnél helyezkedni linuxos szakembereként.

2023. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!