Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megbocsájtanál egy rosszindula...

Megbocsájtanál egy rosszindulatú és kiállhatatlan személyiségű rokonodnak minden szemétséget csak azért mert nagyon beteg lett?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremről van szó, aki egy nagyon undorító nőszemély volt mindig is. Mindenkivel flegma, mindenkit lenéz, bárkit megsért szemtől szembe, mindenkut irányítani és kontrollálni akar. A viselkedésével már mindenkit elmart maga mellől, a szülei se álltak vele szóba,folyton az én szüleim ellen akarta úszítani őket (az anyáink testvérek) a húgát miatta rúgták ki a munkahelyéről és akapcsolatát is sokáig igyekezett megfútni. Engem meg mindig mindenért leszólt, belémkötött, kritzált,amiért én is kerülöm és ha lehet nem állok szóba vele.


Kb.egy hónapja viszont mellrákot diagnosztizáltak. Mivel mindenkivel megutáltatta magát így nincs mellette senki most. Ritkán látni azóta, tegnap láttam és teljesen meg van törve, eltűnt az arcáról az a flegma, lenéző tekintet. Nézett mintha szólni akart volna de gyorsan odébálltam mielőtt leszólíthatott volna. Viszont az ismerőseink szerint segítenünk kellene neki, mivel mégiscsak a rokonunk, ráadásul én lakom a legközelebb hozzá a rokonságból. A szülei már nem élnek, a húga és a sógora szóba se állnak vele, mivel az elejétől fogva nyíltan a sógor ellen volt. Barátai nincsenek, szóval leginkább tényleg én maradtam.


Félre tennél minden sértést és megalázást amit tőle kaptál és a segítségére sietnél, vagy a hozzá hasonló emberek megérdemlik hogy megegyék amit főztek?


2022. aug. 12. 10:17
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
Nem érdemli ugyan, de én biztos nem nézném el, hogy egyedül küszködjön betegen. Aztán lehet, ha felajánlanád a segítséged, még ő zavarna el.
2022. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
13%
Ha van ingatlana, maximum akkor.
2022. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek az egyessel. Valószínűleg én is megsajnálnám, de ha bunkó módon elutasítaná a segítséget, vagy ugyanúgy folytatná a kibírhatatlan viselkedést, magára hagynám.
2022. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 grafno ***** válasza:
98%
Nem segítenek. Pár évig még ha minden jól megy nem fog segítségre szorulni.
2022. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Katona Dius ***** válasza:
99%
Eszembe se jutna. Lehet utálni. Nem vagyok Teréz anya.
2022. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
97%
De nemám.
2022. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Tennék vele egy próbát. Ha megváltozott, akkor segítenék neki.

Nekem is van kicsit hasonló rokonom, nekem a nagynéném. Kisgyerekkoromban hallottam egyszer, hogy nagyon csúnyán beszélt anyukámról, és onnantól fogva én nem álltam vele szóba kb. amíg felnőttem. Utána se kerestem a kapcsolatot. A járvány előtt jutottam el odáig, hogy karácsonykor elmentem meglátogatni az idősek otthonában, ahová azóta került. Neki sincs már senki más közelebbi rokona. Nem bántam meg a látogatást, hogy úgy mondjam, az én lelkemnek is jót tett, hogy annyi év után adtam egy esélyt. Még mindig nem a kedvencem, de legalább egy gesztust végül is megérdemelt.

2022. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%
Meg. Legalábbis adnék egy esélyt a dolognak. Ha meghal, nem lesz bűntudatod (mivel elgondolkodtál ezen, lehetséges, hogy lenne). Ha meggyógyul, a kapcsolatotok utána is jó lesz, sosem fogja elfelejteni, hogy mellé álltál.
2022. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem segítenék.
2022. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én személy szerint még mindig utálom. Viszont tegnap nagyon össze volt szakadva, de nem tudom, hogy ez most a fizikai vagy a lelkiállapotát tükrözni. Ha fizikailag van ilyen ramatyul, akkor lehet hogy hamarosan teljes ápolásra szorul, ami ha felkeresném és felajánlanám a segítségemet valószínűleg az én nyakamba szakadna, mivel senki más nem foglalkozik vele. Ezt meg nem akarom bevállalni, bele se férne, dolgozom, gyerekem is van.
2022. aug. 12. 10:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!