Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows alaphelyzetbe állítása...

Windows alaphelyzetbe állítása esetén minden törlődik és minden visszaáll az eredeti állapotba, beleértve a Microsoft fiókot, a telepített programokat és a jelszókat?

Figyelt kérdés

Vagy mi mást kell még tennem hogy törlődjenek az adataim és a tevékenységem?


Valószínűleg elállok egy laptop vásárlásától. Technikai problémák vannak vele, így vagy elállok a vásárlástól vagy szervizbe kell küldenem.

Még sosem csináltam ilyet.

A telepítéskor kért Microsoft fiókot rendszergazdának, szóval rajta vannak a fájljaim, dokumentumaim, és a jelszók.

A böngészőben előzmények...


Az operációs rendszere Windows 11.



2023. aug. 12. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden törlődik, csak formázni kell telepítéskor a meghajtó(ka)t.
2023. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor tűnik el ha felül írod ,van olyan linux amit RAM-ból lehet futtatni ,érzékeny adatok esetén azzal tökéletesen le lehet törölni . [link] kiírod usb-re vagy DVD-re arról bootolva lehet takarítani főleg akkor alkalmazzuk ha munkahelyi gépeket adunk el ott nem juthat ki pl banki adat vagy ilyesmi
2023. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elég laikus vagyok ezen a területen.

Nem számítottam rá hogy technikai problémák lesznek egy új gép vásárlásakor. Nem szeretném szervizbe küldözgetni és akár egy hónapot is várni a javításra.


Kedves első válaszoló.

Feltételezem hogy minden további műveletet már nem nekem kell végrehajtanom.


Kedves második válaszoló!

Tekintve a hozzáértésem hiányát, inkább nem szeretnék bármit is csinálni operációs rendszerekkel.

Banki adatok nem lettek mentve rajta.

Főleg a Microsoft Fiokóm, az OneDrive dokumentumaim, fájljaim aggasztanak.

2023. aug. 13. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ha formázol egy meghajtót akkor sem törlődik le róla minden. HDD-k esetén van Deep Format / Low Level Format. De tudomásom szerint ezek CSAK HDD-ken működnek. SSD ben én nem tudom, hogy van-e hasonló (két adathordozó más más technológia). Céges környezetben mi ha gépet értékesítünk házon belül azt meghajtok nélkül tesszük. A rossz /nem használt HDD-ket pedig megfúrjuk és szétverjük és utána megy megfelelő hulladékba rakjuk.


Másik pedig, ha alaphelyzetbe rakod a gépet. Magyarul nem telepíted újra, akkor a windows csinál egy OldWindows mappát a gyökérben (C:\) és oda áthelyezi a régi fájlokat. Te mint use azt fogod látni, hogy "új a windows" de igazából frissítések, driverek, fájlok stb minden megmarad. Programokból is nagyrészt törli, de visszaállítható.


Javaslat. Ha gépet adsz el és tudod, hogy érzékeny adatok voltak rajta akkor az meghajtó nélkül tedd. Vegyél bele egy másikat, vagy írd oda, hogy azt nem adod hozzá. Én annak ellenére, hogy IT-s ként dolgozok és nagyjából átlátom ezt a részt, sem vállalnám be, hogy oda adjam valakinek a meghajtót mert inkább vagyok paranoiás mint, hogy valaki olyat lássom ami nem rá tartozik.

2023. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!