Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki szeretném próbálni az...

Ki szeretném próbálni az Ubuntu-t, de nem akarok megválni a windows-tól. Olvastam, hogy lehetne talán úgy telepíteni, hogy a windows vezérlőpultjában lehetne törölni stb. mit kell erről tudnom?

Figyelt kérdés
főleg az érdekel, hogy hogy futna ilyen módba, meg lassítaná-e a rendsezrt...
2010. okt. 16. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem erre lett előkészítve a gépem, amikor új volt, hogy lesz rajta Windows és Linux is. Végül nem került fel teljesen, mert nagyon lefogták volna együtt a memóriát. De lehet egymás mellé is telepíteni, belépésnél választhatsz a két operációs rendszer közül.
2010. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és magában milyen rendszerigánye van az ubuntu-nak?
2010. okt. 16. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:
nagyon kicsi, alíg kell neki vmit, de nézz utána az ubuntu.hu -n
2010. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit a Windows-ba lehet telepíteni Wubi-nak hívják, úgy kell telepíteni, mint egy programot.

Azonban én inkább azt javaslom, tedd fel egy külön partícióra, és akkor rendszerindításkor lehet választani, hogy melyik operációs rendszert indítsa el.

És a rendszerkövetelmény:

[link]

2010. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha csak kiakarod próbálni ajánlom a live CD-t.

2010. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarul, képekkel:

[link]

2010. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Virtualbox, Virtual PC és Vmware programokat arra telálták ki, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon (vmware fizetős, de virtuslboxot nagyságrendekkel múlja felül). Virtuális gépekről csak hallottál már... Ha elég erős géped van, feltelepíted vmelyikre ugyanúgy, mintha rendes gépen telepítenéd, és windows alól ubuntuzhatsz. A gépen levő fájljaid ugyanúgy kezelheted (mappák megosztása), satöbbi, és ha valamit elrontasz, csak törlöd a virtuális gépet, és kész. Értelemszerűen van egy memóriaigénye (vmwareben kb 250 MB-t eszik nálam, de 4 GB-ból ez elenyésző).

Megpróbáltam wubival felteni anno a windows mellé, de valamit elállítottam, vagy nem állítottam be, és elb@szta a bootolásom, tehettem újra mindent. ÚGyhogy, ha nem nagyon értesz hozzá, inkább maradj a virtuális gépeknél.

2010. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
működik:D egy külön particiora csak simán feltelepítettem, most simán megy. Köszííí mindenkinek:D
2010. okt. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!