Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert használtok és mi az amit hiányoltok belőle?

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 09:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Windowst használok gépen, és telefonon pedig androidot. A Windowssal elvagyok, telefonról pedig az alkalmazás klónozást hiányolom. A Huaweien, és a xiaomin ott volt, a samsungon meg nincs.
2023. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Én most Liuxot és Windowst használok aktívan.


Mit hiányolok? Rendes dokumentációt. Hiányolom a stabilitást, mert még mindig le-le fagy bár kevésbé rossz mint volt a win95.


Zavar, hogy a "felhasználói élmény" (jelentsen ez bármit is, de főleg a totálisan felsleges dolgokat) miatt 16GB alatt szinte el se indul. Amikor valamikor 128kByte memóriával virtuális gépeket futtattak elődeink, egy hardveren akár 100-as nagyságrendben is.


Hiányolom az állandóságot. Hogy kijön egy új verzió és minden máshova kerül, a beállítások (meg, hogy egyáltalán mit lehet állítani és mit nem) megváltoznak. Mert "felhasználói élmény". amikor ismertek olyan oprendszerek, hogy az 50 éve megírt program változtatás nélkül fut, a parancsok ugyanazok stb.


Hiányolom a biztonságot. Miért nem lehet megcsinálni biztonságosra? Miért kell vírusírtóval szenvedni? Egy userspace program hogyan képes hozzáférni egy másik futtatható binárishoz? Eleve ha indítok egy userspace programot csak ahhoz a fájlhoz férjen hozzá amihez én megengedem. És sorolhatnám napestig azokat a dolgokat amik már 50 éve megoldottak voltak normális operációs rendszerek esetén.

2023. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
MacOS-t és Ios-t használok. Én speciel semmit nem hiányolok belőlük.
2023. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Androidot használok és nagyon hiányolok belőle egy windows 11 emulátort a legújabb játékokhoz 😄
2023. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Linuxot használok (Linux Mint 21.2 Victoria), és nem hiányolok belőle semmit.
2023. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most komolyan tényleg van, aki még ezeket is lepontozza? Élettelenek...


Én macOS-t használok, iOS-t, illetve Windows 10-et a céges laptopon és 11-et a céges PC-n.

A macOS-ből csak a régi beállítási felületet hiányolom, amit megszoktam, a Windows-ból pedig a sebezhetőséget és a biztonságot tudom kiemelni, amit külön szoftverekkel kell megoldani.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. szept. 20. 12:09
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Céges gépen Windowst, otthoni gépeimen Linuxot.

Linuxból nem igazán hiányolok semmit, vagyis most nem jut eszembe semmi ilyesmi. Esetleg ha a hálózati nyomtató telepítése könnyebb lenne, az jó lenne.


Windowsból igen, kéne egy normális fájlkezelő, több lapos fájlkezelő Windows 10-be. Kéne SFTP kezelés (normális FTP kezelés se lenne rossz), hogy az SFTP-n lévő fájlokat ugyanúgy tudjam kezelni, mint ha helyi lemezen lennének.

Kéne valami normális csomagkezelő, hogy ha több gépen kell telepítenem egy programot, csak végig kelljen küldenem mindegyiken.


Registry helyett normális, config fájl alapú beállításkezelés kellene, hogy ha egy programot költöztetni akarok másik gépre vagy csak lementeni a beállításait, az is könnyen menjen.


Jó lenne, ha a mappastruktúrát is letisztáznák végre. Mert van a C:\users\xxx\Desktop mappa, ami következetesen Asztalként jelenik meg mindenhol, ugyanúgy a Music mappa Zeneként, a Downloads Letöltésekként, és így tovább. Egy commander-szerű fájlkezelő egész máshogy látja a fájlrendszert, mint egy explorer-szerű.

De ha mondjuk beállítod Onedrive-ban a biztonsági mentést, az át fogja helyezni a mappáid C:\users\xxx\Onedrive alá, és onnantól a C:\users\xxx\Documents egy teljesen üres mappa lesz.


Meg az se lenne rossz, ha nem tennének opcionálissá olyan programokat, mint a telnet.

2023. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Linuxot és androidot használok. Hiányolok egy moduláris interfészt (API-t), Kicsit a POSIX továbbgondolását. Szolgáltatáscsomag szerűségeket, így stabilabb csomagkezelőt lehetne csinálni. Nem kellene minden appnak magával hoznia a saját függvénykönyvtárát, és egyéb dolgait. Valamint, ha valaki oprendszert fejleszt, akkor kötelezővé kellene tenni ennek az interfésznek a használatát (khm.. Windows). (A megvalósításra nincs ötletem, csak szeretném ha lenne)
2023. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8: A történet ott bukik, hogy az egyes függvénykönyvtárak különböző verziói finomanszólva sem kompatibilisek egymással. Ezért kell az alkalmazásnak magával vinni azt amivel fordult és amivel kompatibilis. Hogy ez hol és mikor bukott el nem tudom, nem találom a nyomát, hogy ez az idiótaság mikor kezdődött. De az 1970-es évek végéig még a unix világban is azért erre többé kevésbé figyeltek, hogy verzió váltáskor ne legyen totál más a működése egy-egy könyvtári eljárásnak/függvénynek. Azért az valahol "mosolyfakasztó" amikor két verzió között még a paraméterezés is megváltozik (pl. 0-val vagy 1-el kezdődik egy index paraméter). És ezek egészen hajmeresztő dolgokat is képesek összehozni. Javítsa ki a benne lévő hibákat, bővítse úgy, hogy a régivel visszamenőlegesen kompatibilis maradjon. Ha meg nem boldogul akkor adjon neki új nevet.Már nem emlékszem, hogy melyik függvénnyel jártam így, hogy 3 napig debuggoltam amire rájöttem, hogy "jahh megváltoztatták a paraméterezését". Nyilván nem kezdhet az ember azzal, hogy órákig olvassa akár csak a printf doksiját hátha valakinek valahol elgurult a gyógyszere és megváltoztat valamit ami már 20-30 éve úgy van. De igen képesek rá.
2023. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9: pontosan erre gondolok. A szabvány ami hiányzik nekem. Az, hogy bármelyik verzió kompatibilis legyen, amennyiben az apinak megfelel. Sőt, bővíthető legyen. Apiverziókkal, meg ami kell. Egységes fájlvége jel, egységes könyvtárelválasztó, vfs, BOM, millió ilyen apróság van, ami bosszantó tud lenni. Tudom, utópisztikus...
2023. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!