Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem férnek hozzá egyes...

Miért nem férnek hozzá egyes Flatpak programok a home mappához Debian-en?

Figyelt kérdés

Nemrég váltottam Linux Mintről (LMDE 5) Debian 12-re, LMDE-n minden rendben volt a programok fájlrendszer hozzáférésével, Debian-en viszont arra lettem figyelmes, hogy egyes programok (pl. Kdenlive, Parabolic) nem férnek hozzá a home mappához, míg más programoknál (pl. OBS) nincs semmi gond. Hiába adok Flatseal-ben fájlrendszer vagy home mappa hozzáférést a Kdenlive-nak, Parabolic-nak, továbbra is fennáll a probléma. Az említett programok configjainak törlésével is próbálkoztam, semmi változás.

Mi lehet a gond? Valami plusz dolgot be kell állítani, ami Linux Mint-en már alapból be van? Vagy a Flatpak-en kell állítani valamit?



2023. szept. 21. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nem csak readonly hozzáférést adsz nekik?
2023. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az pontosan mit takar? Hol lehet megnézni?
2023. szept. 22. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a listában, ahol megadod az eléréseket mögötte van, hogy :ro

De ha az all user files be van pipálva, akkor elv. nem csak readonly-nak kéne lennie (mondjuk ebben nem vagyok biztos).


Esetleg ki tudod próbálni, hogy az other files alatt megadod pl. ezt:

xdg-documents

De azt hiszem olyan is létezik, hogy

xdg-home


És ne legyen :ro utánunk (xdg-documents:ro).

2023. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg, az All users files-t kellett engedélyezni! Nem tudom, ez eddig hogy kerülte el a figyelmem 😅

Köszönöm a segítséget!

2023. szept. 22. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!