Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cenzúráz, letilt a Messenger....

Cenzúráz, letilt a Messenger. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy üzenet, amit ha elküldök egy - saját magam által adminisztrált - csoport chatbe, akkor azonnal eltávolítja a Messenger, a Közösségi Alapelvek állítólagos megsértésére hivatkozva, miközben valójában megfelel azoknak. Próbáltam átírni, erre letiltott 3 napra. Nem csak az említett csoportban, hanem egyik családtagomnak, barátomnak, ismerősömnek sem tudok üzenetet küldeni, emiatt a hibásan implementált automatikus moderáló algoritmus miatt. A csoportban csak a párom és én vagyunk, nem ő jelentett, még meg se nézte, mire villámgyorsan törölt és tiltott a Messenger. Pedig a csoport beállításainál teljesen ki van kapcsolva a chat moderáció. Nem szeretném, hogy egy buta szoftver elnémítson. Hogyan oldhatnám fel ezt a 3 napos, alaptalan tiltást, hogy beszélgethessek az ismerőseimmel?

2023. szept. 28. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

"miközben valójában megfelel azoknak."


Aztán a végén azért kiderül, hogy rohadtul nem. Majd használod 3 nap múlva, mellőzve lószar spamok küldését.

2023. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha a Messengert akarod használni akkor meg kell felelni a felhasznalasi feltételeknek és a Közösségi Alapelveknek.


Ha ezeknek nem tudsz és nem is akarsz megfelelni akkor folyamatosan problémákba ütközöl/ okozol, így kimondhatjuk ez nem a te üzenetküldő szolgáltatásod. A megoldás: használj mást pl whatsapp,viber,signal,telegram és ezernyi más amivel pótolhatod a messengert.


Te nem szeretnéd hogy egy "buta szoftver" némítson, a szoftver üzemeltetői pedig nem szeretnék hogy te olyan üzeneteket továbbíts. Ez a probléma csak a fenti módon oldható fel...

2023. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Spam? Nem küldtem levélszemetet. A párommal beszélgettünk egy magánügyről.

2023. szept. 28. 12:25
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Igen, hogyne.
2023. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Tisztában vagyok a szabályokkal, helyeslem és betartom őket. Nem az alapelvekkel van a gond, nem is azzal hogy én ne tartanám be őket, hanem hogy egy hibás szoftver kárt okoz nekem, miközben az lenne a dolga, hogy tartassa be az alapelveket.

2023. szept. 28. 12:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs valakinek konstruktív ötlete? Egyet már próbáltam: frissíteni az appot. De hiába, ugyanúgy letilt. Már visszajelzést is küldtem a hibáról, hátha javítják az algoritmust. De nincs esetleg valami fellebbezési lehetőség, a letiltást feloldandó? Vagy valami más praktika? (Más appra hiába mennék át, onnan nem érem el az ismerőseimet.)
2023. szept. 28. 12:34
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

"hanem hogy egy hibás szoftver kárt okoz nekem"


Hogy okoz neked kárt ez a hibás szoftver? :)


Mi volt az amiért tiltott? Melyik szó? :)

2023. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hetediknek:

Képzeld el, hogy a posta a kukába dobja a leveleidet, a mobilszolgáltatód minden hívásodat megszakítja, ahogy a Messenger ellehetetleníti a kommunikációmat az ismerőseimmel. Nem csak az érintett csoportban tiltott le ugyanis (az is igazságtalan, alaptalan lett volna), hanem minden egyes ismerősömtől is elfalazott (tehát a büntetés aránytalan is). Biztos van, akinek nem érték a kapcsolattartás a családdal, barátokkal, ismerősökkel, vagy még postai úton oldja meg, esetleg e-mailezik, de számomra a Messenger az elsődleges kommunikációs platform, már a telefonszámokat se frissítgetem. Fontos ügyeket is intézek, nem fér bele ilyen kiesés, egyenértékű alternatíva pedig nincsen, hiszen a közösség bizalmat szavazott a Messengernek. Te a kapcsolattartás fontosságát firtatod, vagy a Messenger ebben betöltött szerepének súlyát?

2023. szept. 28. 13:08
 9/14 A kérdező kommentje:

Hetediknek:

Nem egy szó, hanem egy mondatrész volt a gond. De ha egy hagyományos beszélgetésben küldöd, ott nem okoz gondot. Csak ha egy Facebook csoporthoz tartozó chatben. Szó szerinti idézet alább.


Igérsz, hitegetsz, de valójában csak a feltétlenül szükséges minimumot teszed bele, megjátszva hogy ez a maximumod, miközben azt valójában a cégnek

2023. szept. 28. 13:13
 10/14 47. ***** válasza:
96%
Basszál ki velük, ne használd se a Facebookot, se a Messengert.
2023. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!