Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire rizikós egy bios...

Mennyire rizikós egy bios frissítés?

Figyelt kérdés

2023. okt. 3. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán.
2023. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Ha nem megy el az áram közben, akkor semmivel sem rizikósabb, mint egy windows-os program telepítése.

Én anno frissítettem bios-t flopy-ról. Na az rizikós volt. Minden frissítéshez vadonatúj lemezt használtam. Mondjuk azzal se volt soha gondom. De a mai pendrive-os világban már nem akkora kihívás.

Manapság elég sok olyan alaplap van, ahol nem lehet egyből a legújabbra frissíteni. Ezeknél akár 4-5 előző verziót is fel kell rakni, mire a legújabb felkerül. Ma már ez sem okozhat problémát.

2023. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Max régi gépen gáz. Én pl. egy régi 2.gen i5 Dell Latitude laptoppal jártam úgy, hogy BIOS frissítés után néha volt kép, néha nem. :)

Egy IC kisült pont a BIOS frissítés során, onnantól kezdve pedig csak akkor volt hajlandó képet adni ha áramtalanítottam és kivettem a RAM-okat (vagy megcseréltem). Utána első indításra eljutott a BIOS-ig és újraindítás után ismét se kép se hang. :D Elvittem kollégámhoz, kimérte, kicserélte a rossz IC-t, flashelte a friss BIOS-t rá, aztán ment minden tovább ahogy kell.

Az új gépeken meg már a Windows Update leszedi a BIOS updateket is, egyáltalán nem para, sok alaplap (a normálisabbak) pl. ha hibára fut a frissítés akkor képes visszaállítani a BIOS-t az előző, működő verzióra.

2023. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!