Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10-ből kivette a...

A Windows 10-ből kivette a frissités a World Padot? Miért?

Figyelt kérdés
2023. szept. 11. 22:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert "elavult":

"WordPad is no longer being updated and will be removed in a future release of Windows. We recommend Microsoft Word for rich text documents like .doc and .rtf and Windows Notepad for plain text documents like .txt."

[link]

ott van helyette a Microsoft Office Word, a Libreoffice/Open Office Writer, a Google Docs, stb...

2023. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
WordPad. Valószínűleg nagyon kevesen használták. Én nem, de kár érte.
2023. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A fotókat nem akarta megnyitni a Windows 10, le kellett valamilyen képnézegetős progit tölteni. Azt írta, van a Microsoft Store oldalon több ingyenes is. De nekem a WordPad hiányzik.
2023. szept. 11. 22:31
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
A WordPad nem képnézegető.
2023. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Azért, mert senki nem használta
2023. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem troll vagy, egyáltalán nem vicces.
2023. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%

#5


Én pl. használom. Sokkal gyorsabban megnyilik, mint az MS Word.

2023. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom a gyakorlatban azt akarják hogy az emberek vegyék meg a Office-ot.
2023. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%

Mert ez a Microsoft "piacpolitikája". Szerinted miért utálja a Windows-felhasználók kb. 95%-a a frissítéseket? Három okból:

- Megbízhatatlanok,

- Idegesítőek,

- És sokszor abból áll egy frissítés, hogy mi az, amit kivesznek a Windowsból.

Szerencsétlen Windows Jegyzetfüzet is ugyanerre a sorsra jutott. Igaz, hogy kevesen használták, de most komolyan egy száz kB-os programocskán kell keménykedni? Ráadásul egy sima frissítés csinálja ezt. Gyakorlatilag megkárosítja a rendszeredet. Ha mondjuk a következő Windows verzióból kihagynak ezt-azt, az már más tészta. De az, hogy a "frissítés" abból áll, hogy töröl ezt-azt, az azért a pofátlanság csúcsa.

Mondjuk engem nagyon nem érint, szerencsére már egy ideje függetlenítettem magam a Microsoft birodalmától, de ettől függetlenül még gáz, amit művelnek.


#5: Ez nem igaz. Sőt, kezd egyre nagyobb divatja lenni az ilyen köztes kategóriát képviselő szerkesztőknek. Ami komolyabb lehetőségeket biztosít, mint mondjuk a Jegyzettömb, de jóval szerényebb, mint egy professzinális szövegszerkesztő. Nagyon sok esetben pedig nincs is szükség egy profi szövegszerkesztőre, csak a többség már reflexből azt nyitja meg akkor is, ha csak egy 10 soros levelecskét kell megírnia.

2023. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
33%

#7 1 millió emberből 1 ember az senki!


#9 Attól még nem változtat a tényen, hogy senki nem használta a WordPad-et.

2023. szept. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!