Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ajánlanátok olyan szoftvereket...

VikiRicky kérdése:

Ajánlanátok olyan szoftvereket, amik Linux-on és Windows-on egyaránt működőképesek, és tudom velük irányítani távolról a számítógépet? Többi lent!

Figyelt kérdés
Olyan programra lenne szükségem, amivel meg tudom azt tenni, hogy az egyik helyen van az egyik számítógép, és én teljesen más helyen vagyok egy másik géppel, és egy azonosító, vagy jelszó, vagy ilyesmi segítségével tudom irányítani bármikor. Tehát nem kell ott ülnöm egyszerre mindkét gép mellett, és az egyiknél elindítanom a csatlakozási kérelmet, a másikkal meg engedélyeznem a csatlakozást, hanem engedély nélkül is tudok csatlakozni. Régen ilyen volt a teamviewer, de ez mostmár (legalábbis nálam) nem működik valamiért.

#program #TeamViewer #vezérlés #távoli munkavégzés
2023. okt. 12. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Anydesk. Régóta használom, tökéletesen megfelel a célra.
2023. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anydesk, TeamViewer, esetleg NoMachine NX.
2023. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

VNC programok bármelyike.

Internet sem kell hozzá (elszeparált biztonságos hálózaton is működik)


Internettel pedig a Rustdesk.

2023. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az anydesk-kel az a bajom, hogy ha rákapcsolódok egyik gépre a másikkal, akkor azon, amire rákapcsolódok, engedélyezni kell a kapcsolatot. Viszont ha tegyük fel engedélyezem, és utána elmegyek a város másik végébe azzal a géppel, amivel vezérelni akarok (így ledob az internetről nyilván), akkor már nem működik, mert újra engedélyt kell kérni a hozzáféréshez, amit azon a gépen, amit irányítani szeretnék, újra engedélyezni kéne.

A teamviwer-t használta eddig, de az mostmár valamiért nem működik a linuxos gépen. A windosw-sal semmi baja, csak a linuxot nem szereti már, pedig eddig működött rendesen azon is. :(


A másik kettőt megnézem, köszönöm.

2023. okt. 12. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Anydesket (meg a többit is) be lehet állítani felügyelet nélküli módra, ekkor nem kell a túloldalon engedélyezni a kapcsolódást.

A TeamViewer-t pedig telepítsd újra, vagy próbálj meg egy régebbi verziót, mennie kell...

2023. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3, a VNC már 15 éve is elavultnak számított ... Maradjunk csak az Anydesk-nél.
2023. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Ismétlem: TW, Anydesk: internet nélkül működésképtelen. Mert ezek szolgáltatások. Sőt az előbbi pénzéhes is, ha naponta akarnád használni akkor letilt amíg nem fizetsz. Ezek nyílt forráskódú alternatívája a Rustdesk.

Mindenesetre én a vnc-t használom (igaz nem a free verziót) mert nem igényli 3. fél közreműködését és megbízható. A rustdesk-ről is azt hallottam h az baja hogy túlterhelt a szervere.

2023. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!