Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet véglegesen...

Hogyan lehet véglegesen letörölni alkalmazást laptopról?

Figyelt kérdés

#alkalmazás #laptop #windors 10
nov. 6. 14:42
 1/4 Takysoft ***** válasza:
100%

Ez elsősorban attól függ, hogy milyen operációs rendszert használsz, és azon belül is milyen jogosultságaid vannak. Harmadrészben kicsit attól is, hogy hogyan lett az adott applikáció telepítve.


Induljunk ki abból, hogy Windows-ról van szó, mert egyéb esetben gondolom mondtad volna, hogy linuxos gép vagy macbook.


Ha az applikációt központilag telepítetted rendszergazdai jogokkal, akkor a "Programok telepítése és törlése" menüből tudod eltávolítani azokat.


Ha valaki magának telepítette nem rendszergazdai jogokkal (amit sok program támogat), akkor azt vagy nem tudod vagy nem illik az ő profiljából kitörölni.


Ezen felül nem minden program igényel telepítést. Van, hogy elég felmásolni a fáljokat, és futtatható (portable). Eben az esetben a mappát kell törölni, amiben van.


Simán megeshet az is, hogy eltávolítás ellenére a program újra "megjelenik" a gépen.


Ennek jellemző okai, hogy óvatlan pillanatodban újratelepítetted akaratodon kívül. Pl egy másik szoftver telepítése közben nem vetted le a pipát az "ajándék szoftver" mellől.


Egyes személyre szabott oprendszerek újratelepítanak maguknak dolgokat időnként, például egy Asus laptop telepíthet Asus-közeli tool-okat, ha fent van a szoftvercsomagja.


Céges gépek esetén domain policy-k is telepíthetnek programokat.


Ez egy elég összetett kérdés, és nem magyaráztad túl, mi a problémád konkrétan.

nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a segtséget!

A gépemen windows 10 van, és egy játékot szeretnék letörölni a gépemről, amit én telepítettem rá. Próbáltam az "Alkalmazások és szolgáltatások" alatt eltávolítani, de nem jártam vele sikerrel, nem csinál semmit amikor rányomok arra, hogy eltávolítás.

Nem igazán vagyok otthon az ilyen dolgokban, így ha esetleg kéne még bármi infó szívesen megírom :)

nov. 6. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
programok telepítése és törlése... kikeresed és ott....
nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Próbáltam, de nem csinál semmit, nem törli le

nov. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!