Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint-re gondoltam...

Linux Mint-re gondoltam kipróbálni, na de melyiket, mert az oldalon van egy sereg?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek közül melyiket, Xfce-re gondoltam.

A gépem régi gép. C2D, 8GB, E8400, csak irodai dolgokra kell.



dec. 4. 10:48
1 2
 1/18 KmsRys ***** válasza:
19%
Xfce
dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 KmsRys ***** válasza:
70%
Ja és a legújabb (21.2) legyen.
dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 gentoojedi ***** válasza:
70%
Nem irtál vga-t. Ha egy abba a gépbe való kimaxolt nvidiát teszel bele, akkor cinnamon sem akadály. De ha SSD van bent és a procit kicseréled quadra, már túrható 2-3000 Ftért, akkor még a Windows 10 is "szárnyal" rajta.
dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos HP SFF brand gép, TDP65W, a quad procik TDP95W, ezért nem tettem bele Quadot, mert erre a 65TDP-re van gondolom méretezve a hűtés. A VGA gagyi.


Egy ismerősömnél amúgy az van (quad alapból szerelve), és tényleg elfogadhatóan "szárnyal" a Win10.

dec. 4. 11:17
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

"van egy sereg"

3+1 az adott verzióból.

Régebbi verziót, hacsak nincs valami konkrét oka, akkor érdemes a legújabbat feltenned. Ezen belül van 3 különböző asztali környezet, igazából egyikkel sem nyúlhatsz nagyon mellé, de gyengébb gépekre inkább az XFCE javasolt. A Mate és Cinnamon között meg igazából csak ízlés kérdése, hogy melyiket válassza az ember. A Cinnamon Edge annyiban különbözik a "sima" Cinnamontól, hogy abban olyan driverek is vannak, amik jellemzően nagyon új gépekben fordulnak előt.

(Egyébként nagyon gyenge gépekre meg inkább célszerű Lubuntut tenni.)

dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen mindegy, mert a CPU-t megeszi vacsorára a netes kontent.

Nem segít rajta semmi kb.

dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi.
dec. 4. 13:00
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a XFCE nem tetszik, inkább a Mate, vagy ha jó dvga van benne akkor a sima Cinnamon.
dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"HP SFF brand gép"


"az oldalon van egy sereg"


A legfrissebb változatot azzal az asztali környezettel, amelyik a leginkább tetszik.


A HP gyárt SFF brandgépeket már több mint 25 éve.


"a quad procik TDP95W, ezért nem tettem bele Quadot"


Gondolom akkor LGA775. Oda van 65W-os quad proci.

[link]

dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gentoojedi ***** válasza:
60%

#6

De pont egy 65Wot fogyasztó quad sokat dob rajta.

dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!