Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az miért van, ha a Windows 10...

Az miért van, ha a Windows 10 bootolásnál elkezdenek forogni körben a pöttyök, majd lefagy, és egyáltalán nem megy tovább később se?

Figyelt kérdés
Van egy Cube i6 Air tabletem, amit Windows 10-zel vettem használtan, olyan baja volt (az eladónál még nem jelentkezett a hiba), hogy bekapcsolom, elkezd normálisan bootolni, majd a kis pöttyök megállnak, és ott vége az egésznek. Gondoltam újratelepítem. Mivel csak 1 USB portja van, egy USB hubot használtam (telepítő pendrive + billentyűzet + egér). Hát nem akart sikerülni. A telepítőnél is ugyanez a probléma, hogy elkezdenek forogni a pöttyök, majd lefagy, a telepítőig se jut el! Azt hittem, hogy csak a feltelepített Windows sérült meg, de ezek szerint nem (a telepítő másik gépen működik). Próbáltam Linuxokat is, csak egyetlen volt (Linux Mint) ami elindult, de egy kritikus hibával, egyáltalán nem jelezte, hogy létezik az akkumulátor, tehát a százalékot ki se jelezte, a többi dolog viszont működött. Ennek mi lehet az oka vajon? Ha már egy tízezrest adtam érte, használnám is, de nem tudom így... Esetleg lehetséges UEFI-t frissíteni ezen a tableten? Az megoldaná ezt a boot lefagyás problémát? Amúgy próbáltam még azt is, hogy a Linux Minttel leformáztam a belső tárhelyet (a Windows bootloadert is beleértve), de ugyanez a jelenség. Tényleg minden megoldás érdekel, amivel használhatóvá tehetném ezt a tabletet!

dec. 20. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát első körben amikor újra akarod telepíteni a bootolható pendrive-al azok rohadtul nem szeretik ha hubon keresztül van bedugva. Persze értem miért, mert csak így tudsz mellé egeret meg billentyűt tenni. De hubon nem csodálkozom hogy meghal a telepítő. Ezeket mind direktbe kell dugni ilyenkor. Másik gépen valószínűleg azért működik.

jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!