Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Anno a Windows Xp nektek...

Anno a Windows Xp nektek mennyire volt stabil?

Figyelt kérdés
Nekem volt vele bajom rendesen, ami persze annak is betudható hogy kalóz verzió volt. Meg akkor ismerkedtem a szàmítógéppel, internettel, sok szar vírust benyaltam.
dec. 22. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Nekem volt vele bajom rendesen, ami persze annak is betudható hogy kalóz verzió volt."

Ugyanúgy le lehetett tölteni a frissítéseket ahhoz is, ha ügyes voltál, tehát nem volt rosszabb a kalóz verzió.

Én is hamar tönkretettem a kísérletezgetéssel, de amikor már tudatosan használtam, évekig ment gond nélkül, 3 év volt a legtöbb, amit bírt.

Utólag belegondolva, ez is helyrehozható lett volna, de akkor egyszerűbb volt újratelepíteni.

dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Bár nekem legális verzió volt és van most is. Annyi baja volt, hogy a WU képes volt teljesen kiütni, így ha az automatikus frissítés be volt kapcsolva egy jó negyed órát csak gondolkodott a HDD-t recsegtetve indítás után. Ha azt kikapcsoltam jó lett, csak így nekem kellett észben tartani, hogy a patch kedd utáni szerdán manuálisan telepítsem. A mai napig használok XP-t (az eredeti verziót, telefonon aktiválva, azt a mai napig lehet, csak a Windows 7-ben lévő számot kell felhívni), retro játékokhoz és még működő flash oldalakhoz. Remekül teszi a dolgát, pedig csak 2 GB RAM van benne. Ennyitől a Win 10 már megadná magát.
dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dongaben ***** válasza:

Stabil volt. Én imádtam! Olyan szinten bele lehetett nyúlni, gyorsítani, hogy csak pislogtam. :)

Ott látszott igazán, mennyi erőforrást vesz fel a Windows. Nem véletlenül léptem Linux irányba

dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

A Win95-höz képest a stabilitás etalonja volt. A Linux Minthez képest meg az instabilitás szinonímája.

Szóval nagyjából objektíven azt tudnám mondani, hogy kellően stabil volt, ha pedig az ember óvta a rendszert (nem telepítgetett agyba-főbe mindent; rendszergazdaként csak akkor lépett be, ha szükség volt rá; és voltak megfelelő védelmi szoftverei), akkor nagyon megbízható tudott lenni. Sokáig használtam, aztán amikor már tényleg kezdett túlkoros lenni, előbb a Win7-tel próbálkoztam meg, majd pár hónap után kipróbáltam a Linux Mintet, és azóta is azt használom.

dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Kb. mint a Windows 7. A 10-nél stabilabb volt, de természetesen bármilyen Linuxnál instabilabb.
dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Számomra egy nem túl cicózott rendszer volt, stabil volt, egyszerű (viszonylag). Kedveltem, egy barátom gépén még az van, persze netre már nem használja, csak otthoni irodára.
dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
A Windows 9x sorozatnál lényegesebb stabilabb volt, de egy-egy lefagyó program vagy hibás driver azért meg tudta fektetni. Voltak azért nyűgjei rendesen, sokszor nem volt képes leválasztani a pendrive-ot, az sp2 előtti verziók nagyobb pendrive-okat nem is kezeltek, akkor ott volt a GDI lock, stb.
dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Az XP-t annak idején pár havonta újratelepítettem :) ... persze akkoriban még fiatal voltam és csináltam mindenféle dolgokat, pl. kernel módú drivereket írtam :)
dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Win XP professional SP2 HUN 5.1.2600 verzió a legbetonstabilabb rendszerem, mind toshibán, mind aceren C2Duo és atom procikkal, az egyik már 15 éve fut minden nap vírusírtó és minden egyéb nélkül...

Ha ritkán netezni kellene vele akkor MyPal böngészővel még azt is lehet.

dec. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

"óvta a rendszert (nem telepítgetett agyba-főbe mindent; rendszergazdaként "



nem kell óvni. profi uninstallátor és maradvány kutató / javító programot kell használni, aztán nincs gond.


Én mindíg is az advanced uninstall-t használtam erre.

dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!