Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megjelent a telefonomon egy...

Tankó Arni kérdése:

Megjelent a telefonomon egy random alkalmazás aminek a neve Safein Cloud2, ráléptem s egy John Smith nevű dolgokat láttam, Facebook, google, bank kártya meg mindennek az adatai, ez most mi?

Figyelt kérdés
dec. 28. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy jelszókezelő alkalmazás, belépéskor lehet egy minta bejegyzést találsz ami megmutatja hogy milyen adatokat lehet benne tárolni és hogy néz ki. Nyugodtan törölheted, ha nem akarod használni és más módon tárolod a jelszavakat.
dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a gond hogy olyan mintha ennek a személynek a cloudjaba lennék... szemmel kitudom takarni a kártya kodot, facebook jelszavát meg mindent..
dec. 28. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Már csak azért is töröld, mert ha a semmiből került a telefonra, nehogy valami kártevő legyen amibe ha beírod a saját adatokat, akkor azt ellopják.

Az viszont aligha történhetne meg, hogy egy kéretlenül települő program azonnal úgy induljon el, hogy be van jelentkezve valaki fiókjába - új eszköz nem tud automatikusan beléptetni semmibe, hiszen nem is tudhatja a belépési adatokat. Már csak emiatt is gyanús, a "John Smith" egy random tucatnév, a bevitt adatok valódiságát úgysem tudod ellenőrizni.

De ha mégis valós lenne, akkor szintén az logikus, hogy kijelentkezel 'más' fiókjából és törlöd az alkalmazást.

dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ez a John egy példa volt, megneztem a play áruházban és a képeken is felvan tűntetve ez a példa, csak kicsit furcsa hogy random megjelent a telefonomon
dec. 28. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit összevagyok bolondulva igy a kodokkal Samsungon mi az ami ezeket vezérli? Tehát ha elvesztem a telefonom vagy elromlik akkor mi alapján szerzek vissza mindent?
dec. 28. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!