Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legutóbb 20 éve használtam...

Legutóbb 20 éve használtam Windowst, mit érdemes tudni egy Windows 11-ről ahhoz képest?

Figyelt kérdés
Az Edge böngésző az alap, ezt érdemes megtartani valami miatt, vagy érdemes valami mást használni? Widgetekből a sok hírt hogyan lehet letiltani? Mi az az S mód (Home verzióban)? Távoli asztal alkalmazás nem elérhető a Home verzióban azt írja, de akkor miért van felsorolva a Rendszer-nél. Nem lehet kivenni azokat innen, amiket nem is tud?

jan. 4. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Merhogy Linuxot használtál vagy mac-et?
jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én Mac-et, szüleimnek LinuxMint, és most nekik lett egy új laptop, amin Windows van.
jan. 4. 14:54
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

Ha 20 éve használtál Windowst, az max az XP lehetett. Na ahhoz képest eléggé más a Win11 és sajnos sok tekintetben rosszabb.


- Az Edge egy kupac kaki, jobb helyette a Chrome.

- A Home verzióra nem tudsz remote desktoppal kapcsolódni, de ott van pl a TeamViewer

- Ha eddig Linuxot vagy Mac-et használtál, maradj is ott, mert a Windows mindkettőköz képest vacak.

jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha eddig elvoltak Linuxon, akkor tegyél fel nekik az új laptopra is egy Mintet, mert garantált, hogy rövid úton szétbarmolják és mehetsz helyre tenni.
jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az Edge nem fertőző, nyugodtan ki lehet próbálni, szerintem a Chrome semmivel nem jobb, inkább más. Valami ebben van, valami abban. https://www.youtube.com/channel/UCIGx7oT8p6-jUpOfg98yelA

A widgeteket le lehet tiltani a Gépházban.

Egyes notebookokat S módú Windows-zal árulnak, ez kikapcsolható, csak annyit jelent, hogy nem telepíthetsz bárhonnan, csak az Áruházból.

A távoli asztal használható, csak más gépről nem tudod elérni így a sajátod, ha nem Pro vagy magasabb verziód van.

"Nem lehet kivenni azokat innen, amiket nem is tud?" Ezt nem értem.

jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ebben a Windows 11-ben van beépített levelezőrendszer, amire letölthetik a leveleiket? Vagy érdemes valamit telepíteni a beépített helyett? Ha esetleg rárakok párhuzamosan egy LinuxMint-et is, tehát két oprendszer, akkor megoldható, hogy a leveleket ugyanoda mentse mindkét rendszer, és minkét rendszerből elérhető legyen?
jan. 4. 16:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Újabban van "új" Outlook, de én nem vagyok vele megelégedve. Elképzelhető, hogy többplatformos levelezőrendszerrel megoldható.
jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7

Thunderbirddel valószínűleg megoldható.

A linux partíciója nem lesz ehhez jó, mert a windows nem ismeri az ext4-et.A windows partíciója jó lehet, de ehhez ki kell kapcsolni a gyors bootot windowsban, különben a linux readonly fogja mountolni. Ha esetleg csinálsz egy megfelelő méretű 3. partíciót, az lehet, hogy a legtisztább megoldás.


Annak viszont mennie kell, hogy van egy windows meg külön egy linux thunderbird, és mind a kettő saját helyre dolgozik. Ennek ugye a hátránya, hogy windows és linux alatt is meg lesznek a levelek, lementve (de lehet előny is, mert kisebb eséllyel tűnnek el, ha valami gáz lenne az egyik oprendszerrel)


Viszont nem csináltam még ilyet, szóval simán lehet, hogy tévedek.

jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van levelező a Windows-ban.

A közös levelezést úgy tudod megoldani, hogy mindkét rendszeren IMAP protokollt használsz a levelek eléréséhez. Jó, ha mindkét rendszeren ugyanaz a levelezőprogram, de ez nem feltétel. A már említett Thunderbird tökéletesen alkalmas erre a feladatra, én is így használom vegyes Windows/Linux környezetben.

De ha az adott levelezőfiókhoz van webes felület, akkor azt is lehet használni.

jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!