Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP-ben bármi lehetőség van,...

GIMP-ben bármi lehetőség van, hogy kép megnyitásakor az ikonokat automatikusan rákattintások nélkül nagy méretben mutassa?

Figyelt kérdés
Kép megnyitásakor kb 2x3,5 milliméter négyzetben méretben mutatja a képet a képnév mellett, ami használhatatlan arra, hogy kép alapján felismerjem mit akarok megnyitni mert nagyon kicsi.Ezekre az ikonokra egyenként rá kell kattintani, hogy mutassa az elölnézeti képet, ami kb 2x3,5 centiméter. Ennek a mérete megfelelő ahhoz, hogy látás alapján megállapítsam, hogy melyik képre van szükségem. Viszont, hogy egyenként rá kell a képekre kattintgatni csak azért hogy keresgéljem és nézzem, hogy melyik kép amit keresek hatalmas időpazarlás és akkor még csak ott tartok, hogy megnyitottam a képet GIMP-be és még nem is dolgoztam rajta. Valahol belehet állítani, hogy nagyobba mutassa a képeket? Persze megkeresgethetném a fájlkezelőben a képet megnyitás előtt, hogy beazonosítsam, vagy átnevezgethetném a képeke, ha lenne időm, de a gond az idő, a gyors munkát akadályozza nagy mennyiségű képnél a plusz kattintás, nézegetés.

jan. 9. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen oprendszer alatt? A fájl megnyitó ablakban át kéne tudnod állítani nagy ikonos nézetre
jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Linux mint. De most ellenőriztem Windowson is, ugyan ez van. [link]
jan. 9. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
A beállításokban a rendszererőforrásoknál át tudot állítani a bélyegképek méretét.
jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az nem azt állítja
jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam átállította.
jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A jobb oldalt levő előnézetet, nem?
jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, ami a fájlmegnyitó ablakban van. Ilyen 128x128-as méretben: [link]

És ilyen 256x256-ban: [link]

jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De nem ez a kérdés. A listában van a képnév mellett egy pici ikon, azt szeretné nagyra állítani, mert akkor csak görgetni kell, nem kell egyesével kattolgatni a képekre(gondolj pl. a nagy ikonos explorer listázásra).
jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Továbbra is megoldatlan. Arra keresek megoldást, ami a 8-as válaszban is szerepel.
jan. 15. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a tippem, hogy nem lehet sajna.


Esetleg explorerből drag&droppal megoldható

jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!