Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word-ben miért csinálja ezt a...

Word-ben miért csinálja ezt a tartalomjegyzék?

Figyelt kérdés

Beállítottam egy tartalom jegyzéket a Word-be és csak akkor visz oda az adott oldalra, ha Ctrl lenyomom és úgy kattintok az oldalszámra (Írja is, hogy Ctrl+ kattintás (hivatkozás)

Ez miért van?


Én úgy szeretném, hogy csak kattintani kelljen (Ctrl nélkül)


ápr. 2. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

A Word-ben ez mindig is így működött. Próbáld meg ezt:


Fájl\Beállítások\Speciális alatt a negyedik sor:

Hivatkozás követése: CTRL+kattintás elől vedd ki a pipát.

ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál szöveget gyorsan és további szükséges lépések szerkeszteni, ha a szóba kattintás nem a szerkesztést hozná fel, hanem eldob egy teljesen más ablakba vagy részére a dokumentumnak. Ez nem hiba, így logikus a működése. (A tartalomjgyzéket nem kell és nem is ajánlott kézzel szerkeszteni, de típusát tekintve az is egy hivatkozásokat tartalmazó szöveg).
ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1:

Miért vegyem ki a pipát, ha ez így jó?

Én azt hittem, hogy ugyanúgy megy mint a pdf-ben, hogy kattintok és oda ugrik ahova kérem (most is ugrik csak be kell nyomni a ctrl-t) Most csináltam először tartalomjegyzéket és nem értettem miért kell a ctrl is


2:

Jó helyre ugrik, csak azt nem tudtam, hogy itt be kell nyomni a ctrl-t is nem úgy mint a pdf-nél, hogy "egyből ugrik " ctrl nélkül.

Nem kézzel van szerkesztve, hanem hivatkozással ahogyan kell.


De akkor, ha pdf-be ezt átkonvertálom akkor ugyanúgy elég lesz a kattintás és visz oda ahova kérem? (Ctrl nélkül?)

ápr. 2. 14:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis nem csak benyomom a Ctrl billentyűt, hanem folyamatosan nyomva tartom és kattintok de akkor ez normális? így kell kinéznie?
ápr. 2. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:

A Ctrl nem kapcsológomb, hanem együtt kell kombinációban nyomni (Ctrl lenyom, kattint, Ctrl felenged).

A PDF-ben nem kell, mert az egy véglegesített dokumentum. Word-ben azért kell, mert az a szerkesztési nézete a fájlnak, ott fontos hogy belekattintáskor szerkessze a szöveget és ne dobjon át egy másik lapra. Ezért ott a Ctrl-t kell nyomni hozzá, ha tesztelni akarod.

ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen, akkor biztos jó így csak meglepődtem, hogy nem úgy ugrik simán kattintásra mint pdf-ben
ápr. 2. 16:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Amit az 1. hozzászóló írt, hogy vegyem ki a pipát az mire jó?
ápr. 2. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont azt jelenti, hogy ha kiveszed a pipát, akkor nem kell a Ctrl-t nyomva tartani, csak kattintani...
ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8:

De eddig a fenti kommentek alapján mivel ez nem végleges mód(szerkeszthető) mindig kell a Ctrl.

Én azt hittem, hogy valamit nem jól állítottam be azért kell a ctrl, de elvileg akkor ha pdf-be teszem elég lesz a kattintás, az nekem oké, mert pdf-ben kerül beadásra

ápr. 3. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!