Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amennyire a Yandex és a...

Amennyire a Yandex és a Maxthon böngésző az orosz és a kínai államnak kémkedik, annyira a Google Chrome is kémkedik az amerikaiaknak?

Figyelt kérdés

Interneten többször olvastam, hogy vádolják a Yandexet és a Maxthont, hogy adatokat gyűjt statisztikai céllal az orosz és a kínai államnak.


De mi lenne, ha megfordítanánk a dolgot: a Google Chrome vajon nem küld semennyi adatot az amcsiknak? Szerintem eléggé valószínűtlen...


Szerintem alapvetően biztonságban van mindenkinek a magánszférája, leszámítva, ha a RedstarOS módosított Mozilla Firefox böngészőjét használja... Ha valakinek meg paranoiája van a megfigyeléstől, akkor ne internetezzen úgy semmivel, max. Tor böngészővel. Vagy írjon saját maga egy böngészőt, oszt az majd max. magának gyűjt adatot...



máj. 12. 23:56
1 2 3 4
 11/36 NTBS ***** válasza:

Igen. Sajnos.

De mi csináljuk rosszul.

máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%
Mi ez a konteós fórum itt? :D
máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
44%

na, megint kezdődik a konteó

https://www.youtube.com/watch?v=YE8QY3FKADE

máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

Aha, tehát konteó, hogy az USA Szövetségi Kereskedelmi Bírósága adatvédelmi szabályok megsértése miatt bírságolta meg ezen cégeket - akkor a hivatalos oldalukon elérhető hírek is álhírek:

- [link]

- [link]

- [link]

a Független Objektív Sajtó fellegvára a Reuters is putyinista, KESMA-propagandasajtó:

- [link]

a Wall Street Journal-t:

- [link]

is át kell ellenőrizni a tényellenőröknek.

máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
59%
Aki szerint ez konteó, annál naivabb ember nincs ezen a földön. Hogy lehet konteó az, ami köztudott!? Ami még a tartalomszolgáltató rendszerek ÁSZF-jében is feketén-fehéren le van írva. Amit a cookie értesítőnél elolvashatsz elfogadás előtt. Amiről maga a csupasz böngésző is kijelzi a trackereket.
máj. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Ezért tehetnek meg velünk bármit, mert a birkák egyre csak azt bégetik, hogy konteó, konteó, konteó. Még akkor is, ha az orruk előtt van az igazság.
máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
22%

#14

"Aha, tehát konteó, hogy az USA Szövetségi Kereskedelmi Bírósága adatvédelmi szabályok megsértése miatt bírságolta meg ezen cégeket"

Az állítás az volt, hogy ezek a cégek az amerikai kormánynak adnak el adatokat. Ha ez igaz, akkor miért bírságolná meg azt az amerikai kormány egyik szervezete, amiből a másik profitál?

Ennek semmi értelme nem lenne.


Szóval igen, jelenlegi formában, ez eléggé konteó.


#16

"Aki szerint ez konteó, annál naivabb ember nincs ezen a földön."

Valójában az én esetemben, amit kerestél, az a hozzáértő. Mint software engineer a világ egyik vezető IT cégénél, tudom miről beszélek.


#16

"Ezért tehetnek meg velünk bármit, mert a birkák egyre csak azt bégetik, hogy konteó, konteó, konteó"

A probléma inkább az, hogy vannak elszórva igazság morzsák és a hozzá nem értő idióták kitalálnak valamit, hogy a gyíkemberek épp mit csinálnak, ami így TÉNY, hogy konteó lesz és ami miatt nem is lehet beszélni az igazság morzsákról sem.

máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
És akkor még bele sem mentünk olyan dolgokba, mint a Wikileaks és Edward Snowden
máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
40%

"Mint software engineer a világ egyik vezető IT cégénél"


Messziről jött ember azt mond, amit akar.

máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
18%

#19

"Messziről jött ember azt mond, amit akar."

Persze, csak miért ezt hazudnám. Azt a kérdést érdemes feltenni.

Állíthattam volna, hogy lényegesen magasabb pozícióban vagyok, de mégse tettem.


Mondjuk konteósoktól nem várom el, hogy végiggondolják az állításaikat, mert úgyis reménytelen.

máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!