Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet windows7 alatt...

Hogy lehet windows7 alatt particiót hozzáadni?

Figyelt kérdés

van egy 320-as winchesterem amit sikeresen szét particionáltam. jelenleg van egy 60gb-os rész amit nem látok mert nincs lefoglalva. szét particiozáshoz a win lemezkezelés opcióját használtam, de particio hozzáadáshoz már nem tudom. milyen program kell hozzá? particion magic nem nagyon akar működni win 7 alatt..

tehát a 60gb-os particiot akarom hozzáadni a 200gb-os részhez (lehetőleg adatvesztés nélkül. a200 gb-os részen adatok vannak amire szukségem van kb 100gb.)

[link]

gond az hogy a C meghajtónál az van kiirva hogy logikai meghajtó, összeomlás kép, lapozófájl?

30gb elég a win-7nek?


2010. nov. 15. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

0sszezsugortod az E: amennyire lehet. A keletkezett szabad helyre megnöveled a C:-t. E: tartalmát c:-re másolod. E:-t törlöd. C:-t megnöveled. Zsugorítás, növelés jobb egérkatt a partícióra.

Elég elvetemült ötlet logikai partícióra rakni a rendszerindítást (főleg ha vannak szabad elsődleges partíciók), Win7 esetén valószínűleg nem okoz gondot.

2010. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
GParted Live
2010. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

GParted Live-jónak tűnik. le tudnád írni pontosan hova mit kattintsak hogy a 60gb-t hozzá tudjam adni a 200-hoz??

tudom modositani a meghajtót h ne logikai legyen? vagy csak re install segít?

2010. nov. 15. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

GParted esetén ugyanaz a teendő, mint amit leírtam a windows lemezkezelőjére. Kiterjesztés-zsugorítást itt a Resize/move menűből érhető el. Előtte ki kell jelölni azt a partíciót, amire kell vonatkozzon a művelet.

Logikai partíciót nem lehet elsődlegesre konvertálni. Ez nem a tipusát jelöli, hanem az elhelyezkedését. Hagyományos MBR partíciós táblában négy darab (primary-elsődleges) partíció számára van hely. Ha valamelyik elsődleges partíciót kinevezzük kiterjesztettnek (extended), akkor az nem fájlrendszert fog tárolni, hanem az további logikai partíciókat.

Tartalma viszont átmásolható (logikai partíció elsődlegesre), lehetőleg nem fájlonként, hanem bitenkent. Linux esetén mondjuk dd parancs, Windowsban ehhez speciális programok szükségesek.

Hogy utána bootoljon, nem árt legalább felületesen tisztában lenni a windows boot folyamatával, át kell szerkeszteni a bcd-ét (rendszertöltés vezérlőt) az új helyzetnek megfelelően. Bcdedit parancs, vagy Easybcd segédprogrammal.

2010. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. nov. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!