Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti Win 7-et csak egy...

Eredeti Win 7-et csak egy saját gépre tehetjük fel?

Figyelt kérdés
Megvettem a windows 7 home premiumot a laptopomhoz 4-5 hónapja. a párom gépére is szeretném feltenni. ez törvényes?
2010. nov. 16. 00:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Mit számít az hogy törvényes? Ki van fizetve, azt tehetsz vele, amit akarsz.


Amúgyis, nem akarlak megbántani,de elég nagy marha voltál hogy PÉNZT költöttél egy programra, és épp a Windows 7-re. Ha engem kérdezel, a Windows 7 egy hordó fos. 20 év számítógépes tapasztalattal simán kimondhatom,de ha nem hiszel nekem, nézz szét szakmai oldalakon - csak a baj van vele.


A Windows XP torrentről letöltve, vagy az ingyenes Linux tökéletes, nincs szükség a teszteletlen, javítatlan Windows 7-re.

2010. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sőt, ha valamilyen oknál fogva ledarálod róla, többször is felteheted.

Még 20év tapasztalattal se lehet állitani, hogy fos lenne, főleg ha valaki még sosem használta.

Azért a Windows csak-csak vezeti a listát, nem véletlenül. Az op. rendszerek állandó fejlesztések alatt vannak, nagyok a kihivások. Már dolgoznak a vélhetően 8-nak nevezett szérián. De nem csak ezen. A felhalmozódott tapasztalatok alapján nemsokára kiadják a W7 első javitócsomagját. /Az XP-nek is három volt!/ Az természetes, hogy a szakmai oldalak még a legkisebb hibákról is beszámolnak, ez ad löketet a minél tökéletesebbé tételhez. Megjelenése óta W7-em van, nagyon elégedett vagyok vele. A hordó fost visszapasszolom nem szalonképes barátomnak!

2010. nov. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az első kommentelővel értek egyet, szakmai szemmel (igaz csak 17 éves tapasztalattal) nekem nem jön be a win7, bár emlékszem mikor bejött az XP, azért se lelkesedtem, na de végülis nem ez volt a kérdés! Sztem attól függ, hogy hivatalosan felrakhatod-e másik gépre, hogy milyen licenszt vettél hozzá, nem tudom adnak-e hozzá magyar nyelvű licenszt, de a lemezen biztos ban, el kell olvasni. Az OEM-es windowst, sztem nem lehet csak egy gépre telepíteni, de nem esküdnék meg!
2010. nov. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ki van fizetve, azt tehetsz vele, amit akarsz. "

Ez így azért nem teljesen igaz. Egy licensze szerződés létezik kettőtök között, amit nem szeghetsz meg.


"Az OEM-es windowst, sztem nem lehet csak egy gépre telepíteni, de nem esküdnék meg!"

A dobozos is egyszerre csak egy gépen lehet fent.


Fizikailag lehetséges ugyanazt a Windowst ugyanazzal a kulccsal töb gépre telepíteni, de ez nem legális. Ha véletlen megbukik valamelyik gép egy eredetiség-ellenőrzésen, az jogos lesz.

2010. nov. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek: te inkább csak ne mond meg, hogy most mit vegyen és mit ne.A kérdező legalább tisztességesen megvette a rendszert, míg gondolom te letöltötted.Nos, a kérdésre válaszolok: Ha OEM változat, akkor csak egy gépre telepíthető.Ha dobozos, bármennyi gépre felinstallálhatod.
2010. nov. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok ,hogy a win7 nem a legjobban sikerült .De,hogy a kérdésre is válaszoljak , én úgy csinálnám ,hogy az egyik gépre tenném csak a legális 7-est a másikra meg valahonnan egy xp-t.
2010. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg hány gépre vetted a licenszet(szerintem egyre), így párodéra már nem telepítheted.
2010. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy OEM-es, viszont én nem azt rendeltem. :( annak idején olyan notit választottam egy webáruháztól, amihez nem járt op.rendszer. (mert úgy vettem észre, hogy amihez járt, indokolatlanul több az ára, nem csak az op.rendszer árát számítják fel rá) Így külön megvettem a win 7et, viszont hogy spóroljak a postaköltségen, ugyanonnan rendeltem meg. mégis egy OEM-es verziót adtak hozzá, nem dobozost. fel is voltam háborodva, mivel nem egy ilyen verzióra adtam ki 31 ezret.

Viszont mégsem reklamáltam, mert nem tudtam, hogy ez mennyiben kib*szás nekem.

(amúgy annak, aki lehülyéz, mert megvettem: gondoltam egyszer az életben megvehetek egy szoftvert eredetiben. ha egy rakat fos, ha nem. A linux nekem akkor sem kell, ha ingyen van, volt olyanom régi gépen, utáltam, nem tudtam megszokni és egy játékom sem indult el rajta)

Most reklamáljak a webáruháznak, ahonnan rendeltem?

2010. nov. 16. 10:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Elvileg egyre, gyakorlatilag meg rakd fel nyugodtan a msáikra is, csak ne a te kódoddal :D
2010. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy a Windows 7 most listavezető eladásügyileg (ennek főként az az oka hogy a nagy dérrel-dúrral bejelentett Windows Vista gyakorlatilag egy használhatatlan roncs), viszont mindenhol csak rosszat hallani róla, ez nem működik,az nem működik, gyakorlatilag a felhasználó több időt tölt a javítgatással mint a rendeltetésszerű használattal.


Különben is, aranyszabály, hogy addig NEM telepítünk új operációs rendszert,amíg legalább 2 javítócsomag meg nem jelent hozzá. Aki mégis megteszi, és kiakad neki...magára vessen.

2010. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!