Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Linuxot teszek föl bátorkod...

Ha Linuxot teszek föl bátorkodjak csak egy partíciót létre hozni?

Figyelt kérdés
Mert hallottam hogy nem szokása össze omlani, meg minden. Már virtual box-ba próbálgattam, de partícionálást ahogy nézegettem,ott csinált magának 2-3 rendszerpartíciót szóval kicsit bele kavarodtam. Ubuntu 10.10-et tennék föl.
2010. nov. 23. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég egy partíció. A másikak szerintem a swap (amolyan virtuális memória, ha 1GB-nál kevesebb memóriád van, érdemes beállítani), illetve a home-ot is van aki külön veszi. Nekem is csak egy partícióm van, de nem volt még gond belőle, még ha össze is omlana, a Live CD mindig a segítségedre lehet.
2010. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem így néz ki:

1 rejtett gyári recovery partíció

1 winxp partíció

1 linux rendszerpartíció

1 swap partíció

1 ntfs fájlrendszerű partíció, amin az adataim, dokimenumaim tárolom, mert win alól elég bajos ext3-ext4 partíciót kezelni.


Én a win-t nem tudtam dobni mert olyan programokat használok. Meg szerintem az adataidat érdemes mindig egy külön partíción tárolni, mert amíg kezdő linuxos vagy elég sokat tökölhetsz mindeféle újratelepítgetéssel.

2010. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes külön csinálni egy /boot partíciót, mert akkor ha saját bootloadert használsz, könnyebb kezelni.
2010. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

boot

/

swap


Ezek a minimum particiók, hogy "jól érezze" magát a linux.


Ezen felül sokan kedvelik a /home -t is külön particióra tenni, de ez szerintem izlés dolga. (Ha sérül a /, akkor még megmarad a /home pl az egyik érv)


Ha a fent javasolt három particiót hozod létre veszteni semmiképp sem fogsz. Max nyerhetsz vele.


A /boot mérete a kernelek méretétől függ, amiket telepítesz. Én 2 GB-ot szoktam adni neki, az bőven elég.


A /swap -ot én mindig a RAM méretére állítom, bár sokan javasolják a 2x-esére venni.


A / meg a maradék.


Ha más oprendszert is akarsz ugynarra a HDD-re, akkro a / -ből veszel le annyit, amennyit a másiknak fent akarsz tartani.


(Ha wint-teszel Linux mellé előbb a win-t telepítsd, és hagyjál a particionáláskor annyi helyet particionálatlanul, amennyit a Linuxnax szánsz)

2010. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
/boot két giga? Általában vagy 128 megát vagy esetleg 256-ot szoktam rááldozni.
2010. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

17:05!


Igen, elég lehet annyi is. Nekem most csak egyetlen kernel leledzik a /bootban (2.6.28-19) és ez mindössze kb 14 megát eszik.


Volt, hogy összegyült 5-6 kernel is, azok nem tudom összesen mennyit fogyasztottak.


Viszont a mai HDD-k méretei mellett 2 GB igazán semmiség és így ha 2 gigát adok a /bootnak elhanyagolható a "veszteség" a teljes kapacitáshoz képest viszont fel van készítve a rendszer egy (vagy több?) esetlegesen új kernel nagyobb "fogyasztására".

2010. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!