Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eligazítanátok egy kezdő...

Eligazítanátok egy kezdő Ubuntu felhasználónak?

Figyelt kérdés
Milyen programokat érdemes letölteni, mit hogy érdemes beállítani stb...
2010. nov. 23. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hála a Canonical csapatának létrejött az Ubuntu szoftverközpont, azon belül is egy ajánló rész. Kezdőként én találomra böktem, jól el lehet szórakozni vele :P

Amúgy attól függ, mit akarsz kezdeni a géppel. Ha pl dizájnolni akarod, akkor Compiz, Compiz Fusioin icon, Emerald, amire szükséged lesz, Pythont mindenképp telepíts, mert sok program kérni fogja, normális böngésző kell rá (ha firefox nem jó, Opera vagy Chrome), na meg egy amsn vagy Pidgin a kapcsolattartáshoz (empathy nekem nem jött be, de a beépített levelezőkliens a célnak tökéletesen megfelel), aztán kelleni fog VlC media player, KMPlayer (mert a beépített nem valami jó), innét pedig csak az egyéni igények és a fantázia szab határt.

Legegyszerűbb tényleg az, ha a saját bőrödön tanulod meg, mit mivel, hogyan, szoftverközpontban érdemes nézelődnöd, esetleg ubuntu fórumokban írnak még sok okosságot.

2010. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

www.ubuntu.hu

Ajánlom ezt, itt mindent leírnak. Ha egyszerűen regisztrálsz, akkor pedig te is tehetsz fel kérdéseket.


Az előzőnek üzenem, hogy miért nem jó a Firefox, meg a beépített videólejátszó? Én Ubuntu 10.04-et használtam sokáig, és semmi bajom nem volt velük.

2010. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!