Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csúszik a hang?

Miért csúszik a hang?

Figyelt kérdés
Van egy MKV file-om, amit át szeretnék konvertálni MP4-be a végeredménynél viszont kb a felétől el kezd csúszni a hang. Az eredeti videó 23.976 képkockás viszont a célvideót idáig automatikusan 24-re állítottam. Lehet ez a csúszás oka? Ha nem akkor jöhetne pár ötlet mit kéne változtatnom. :)
2010. nov. 29. 20:37
 1/2 anonim válasza:
Nekem úgy tűnik, egy kicsit konyítasz hozzá. Tehát úgy írom, hogy remélem megértsed. A válasz igen, mivel a 23.976 egy szabványféle. Van több is, de ha képkockaszámon vátoztatsz, változtass a hangon is - és szinkronizáltasd össze, különben csúszni fog, főleg a ha képsort áttömörítetted valami nagyobba. Az elején még dekódolja, de nagyobb frame mennyiségnél újra és újra kell számolni, vagyis csúszni fog. Két programot ajánlanék az automata konvertálgatós izék helyett: az egyik a tsunami encoder, a másik pedig a virtualdub.
2010. nov. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Végül a videót is visszaállítottam 23,976-ra és így már tökéletes az eredmény.
2010. nov. 30. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!