Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OEM-es Windows XP-t mi alapján...

OEM-es Windows XP-t mi alapján lehet újratelepíteni? NEm kaptam hozzá telepítőlemezt. A szoftver hivatalos.

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

OEM XP nem azt jelenti, hogy nem kapsz hozzá lemezt, hanem azt, hogy csak számítógéppel együtt veheted meg. Mindenesetre ha lemezt nem is kaptál valamiért, a matricának a gépen rajta kell lennie (esetleg a hozzá kapott cuccok közt kell lennie, de a MS szerint rajta kell lenni a gépen). Ilyenkor ha szerzel egy XP telepítőt kölcsön, aminek a verziója megegyezik a tiéddel (nem nagyon fogod tudni matrica vagy sorozatszám alapján eldönteni, hogy melyik a tiéd), és akkor fel tudod telepíteni az XP-t a matricán lévő sorozatszámmal. Van egy olyan lehetőség is, hogy feltelepítesz egy kalóz XP-t, de: így a szoftver szerint esetleg hamis szoftvert használsz, és korlátozva lesz a használat (persze mindig van megoldás, csak kényelmetlen folyton "feltörni" az eredetiség-ellenőrzést). A kiérkező BSA előtt azonban ilyenkor is védve vagy, nekik ugyanis a számla számít!

Sőt, elvileg ha elveszett a lemez, kérhetsz másikat a MS-től is, ők biztosan fogják kérni a szoftvervásárlásról készült számlát.

Ha viszont laptopod van, amin előtelepített windows volt, akkor nem MS cimkés lemezt kaptál, vagy a recovery egy külön partíción van a gépen. Ilyenkor csak egy recovery (rendszer-visszaállító) lemezt kaptál, azzal tudod a telepítést elvégezni.

2009. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

OEM Windows esetén (ha laptop, ha desktop, ha előtelepített, ha nem) a matricának a sorozatszámmal rajta kell lenni a gép házám, a laptop esetén az alján. Ha nincs rajta, a felhasználási szerződést megsérted, és ezzel máris illegális használó vagy.


Amúgy bármelyik lemezzel telepítheted, a matricán rajta van, hogy melyik verzióhoz tartozik a szám. (Windows XP Professional, vagy Windows XP Home). Annak megfelelő lemezt kérj kölcsön, vagy kérj a Microsofttól, a sorozatszámod igazolását követően postázni fogják neked.

2009. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát ez az, én is kerestem a matricát mindenhol, sehol sem találtam, esetleg majd belenézek a házba, hátha ott van odaragasztva valahova... Azért gondolom hogy hivatalos lehet a dolog, mert már kaptam olyant a Microsofttól, hogy "eredeti Windows, valódi előny" na az alapján megfelelt, aztán később a Microsoft oldalán böngészgettem akkor ott is volt lehetőség leellenőrizni, és ott is megfelelt. Kb.havonta kapom a frissítéseket az operációs rendszerhez, az outlookhoz és az office csomaghoz is. Találtam viszont a gépen olyant, hogy termékazonosító PID szám, ami egy 20 számból álló számsor, meg egy számítógép azonosító számot, ami betűkből és számokból álló sorozat. Ezek lennének azok?
2009. jan. 31. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. A licenszkulcs 5x5 betű+számból áll. Az eredetiség-vizsgálat átverhető...
2009. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na az van, hogy leszedtem a burkolatot és a gépen belül sehol sem találtam matricát. Még mindíg reménykedem, hogy jogtiszta rajta a Windows, ugyanis az üzlet ahol vettem nem egy ki smagánkereskedés, hanem egy "jónevű" szaküzlet, márkakereskedéssel. Nem gondolom hogy az eladók kockára tennék az üzletük jóhírét, nameg végül is ez már akkor valamilyen szinten csalás lenne.Harmadszorra is klikkeltem a Microsoft honlapján található ellenőrző linkre, ami alapján minden OK. Hát akkor már végkép nem tudom...Abban tudna valaki nekem segíteni, hogy a számítógép valamelyik részén, mappájában található-e valami utalás az eredetiségre, vagy sorszámra.A laptopomon,amin szintén OEM-es Windows van, /Vista/ ott a rendszertulajdonságoknál van olyan, hogy a Windows aktiválva van és alatta az hogy a termék száma,ami 17 jegyű szám kötőjelekkel és a közepén egy OEM szó.Na én ezt vagy ilyesmit keresnék az asztali gépemen, amit nem igazán találok. Végső esetben visszamegyek az üzletbe és számonkérem a dolgot..
2009. febr. 2. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet szedni a Windowsból a licensz kulcsot pl Everest vagy System info for Windows (SIW) programokkal, de ettől még nem lesz legális a windows. Számlát kaptál róla?
2009. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Átnéztem részletesen a számlát, de a tételek között nem szerepel.Az összetevők ára, sorozatszáma, garancia ideje van, de Windows szoftver, vagy erre utaló tétel nem szerepel. Úgy döntöttem, ha majd valamikor újra kell telepíteni, nem fogok próbálkozni ezzel-azzal, hanem visszaviszem az üzletbe és próbálok az igazamnak érvényt szerezni.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2009. febr. 3. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a számlán sincs rajta, akkor bizony nem eredeti a windows-od, ezért nincs matrica sem. Az, hogy a boltban feltelpítették neked nem jelenti azt, hogy van egy OEM windows-od. Az OEM windows is "kézzel fogható", van hozzá CD, van hozzá matrica, szerepel a számlán. Ha neked a boltban azt mondták eredeti a windows-od, esetleg még fizettél is érte (számlán kívül pluszban, vagy a számlán más néven), akkor átvertek.
2009. febr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem meg ez az egész előtelepítéses módszer egy baromság.

Meghalt a rendszerem. Tök mindegy, hogy hivatalos volt-e vagy sem. (Amúgy az volt.)

CD nem fért be a 200ezerbe, nem adtak.

Tehát:

"Találtam"(letöltöttem) egy feltört más néven LOPOTT(!!!) CD-t,

azzal végre újratelepíthettem a saját hivatalosan már kifizetett szoftveremet.

Merthogy a szállító nem ad semmit, még egy jelszavas letöltési címet sem.

MS meg sz@rik bele az egészbe.

Egyszerűen röhejesen siralmas az a helyzet ami a Windows előtelepített verziói körül van.

2010. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!