Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a hangszerk...

Miért van az, hogy a hangszerkesztő programom nem használja ki rendesen a processzor teljesítményét, mégis akad?

Figyelt kérdés
Konkrétabban a Magix Samplitude nevű programról van szó és ténylegesen úgy tapasztalom, hogy mindkét magját használja a processzornak a program, de valamiért soha nem megy a prociterhelés 100% környékére (igazából még 80-ig se megy). Tehát akadozik a hang, de ennek ellenére nem terheli jobban a processzort. Az akadozások közben pedig kiírja jobb oldalt lent, hogy "lost asio buffer" és folyamatosan nő mellette a szám. A RAM-mal se nagyon lehet gond, mert a legdurvább esetben is 2,6GB-ot használ az egész rendszer és 4GB van a gépben. Nem tudom, hogy számít-e, de azért leírom, hogy milyen számítógépről/rendszerről van szó: Gigabyte MA-770-UD3 v1.0, AMD Athlon 64 X2 6000+ (3300 mhz-en megy), 4GB DDR2 RAM [cl5, 880MHz (1066MHz lenne az alap, de valamiért nem volt hajlandó azon menni, így most vissza van fogva, viszont gyorsabb időzítésre van állítva)], 64bites Windows 7.
2011. jan. 16. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Feladatkezelőben próbáltad a progi prioritását magas-ra állítani? Nekem úgy minden akadozási gondom megszűnt, hasonlóan, multimédiás szerkesztő-programban.
2011. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a programban van kisebbre véve a prioritás.
2011. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A programon belül az ASIO-nak lehet prioritást adni, az be is van kapcsolva, a feladatkezelőn belül pedig ha állítgatom, nem történik semmi, ugyanúgy akadozik és a processzor kihasználtsága sem változik. Ezen annyira nem csodálkozok, mert mint írtam, soha nem megy 80% fölé a procihasználat (az előbb 75% volt a legnagyobb kihasználtság), de ennek ellenére akadozik. Ha folyamatosan 100%-on pörögne és úgy akadozna, akkor legalább tisztában lennék azzal, hogy mi a helyzet (kevés a processzor teljesítménye a számításokhoz), így viszont egyszerűen csak nem használja ki a processzort rendesen. És ezzel jó lenne valamit kezdeni, mert elég viccesen nézne ki, hogy ha beruháznék egy drágább processzorba és pontosan ugyanúgy akadozna, mint most (mivel még a mostanit se használja ki rendesen).
2011. jan. 17. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Min nézed a processzorhasználatot egyébként?

Lehet, hogy csak rosszul jelzi ki, igazából 100%-on megy, de kevesebbet mutat, nekem is volt már ilyen.

2011. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Windows feladatkezelőjében. Ott ugye külön nézi mindkét magot. Nem valószínű, hogy rosszul jelezné, mert miközben akadozik a lejátszás a zeneszerkesztőben, közben youtube-on le tudok játszani 1080-as HD videót teljes képernyőn és az viszont nem akadozik :). Igaz, ilyenkor már tényleg felkúszik 100% környékére a procihasználat. Egyelőre tehát még mindig nem értem, hogy mi van.
2011. jan. 18. 04:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem minden algoritmus párhuzamosítható teljesen. Azaz a legtöbb program nem tud 100%ban kihasználni 2 vagy 4 magot, ezért lehet, hogy 1 magot kihasznál 100%on, a másodikat csak 50%on tudja, ekkor az összes kihasználtság 75% lesz.
2011. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha ez ennél a programnál így lenne, akkor kb. semmilyen processzorral nem lehetne zenét szerkeszteni rendesen, mivel nem használja ki rendesen mindegyik magot, ezt pedig azért igen erősen kétlem. Tehát értem, amit mondasz, viszont nagyon-nagyon csodálkoznék rajta, hogy ha a stúdiótechnikában használt programok pont ebbe a kategóriába esnének.
2011. febr. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!