Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a rossz a Windows Vistában?

Mi a rossz a Windows Vistában?

Figyelt kérdés

Valaki konkrétan megtudná mondani , hogy miért hurrogják le a vistát az emberek ?? még a service pack 2 csomaggal is olyan használhatatlan mint ahogy azt beállítják ???


előre is köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 5. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Az a rossz benne, hogy létezik.
2011. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem az eredeti vista-ban az nem tetszett hogy a programjaim fele nem működött.

Meg az UAC-al sem voltam jóban.

Az SP2-őt nem láttam.

2011. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Service Packkal szerintem jó(az előtt viszont nem volt annyira csúcsszuper), nekem az volt egy ideig, miután megszoktam, már lehetett használni. Csak föntmaradt róla, hogy "az szar", de ezt lehet azok mondják a legtöbbet, akik alig próbálták még ki... Most már Windows 7-em van, na AZ tényleg jó ;)
2011. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nézd nevezzük mitosznak. Megjelenése után tényleg voltak gondok. de szerintem SP2 megoldotta. Ténylegesen nagyobb a hardver igénye mint a Win. 7- nek de mennyi idő is telt el a két verzió kiadása között? Nyilván folyamatosan fejlődik az informatika és igen aki 5 éve vett 1 gépet 200 000 Ft-ért az nem fogadja el. hogy miért nem fut rendesen az Opp. az Ő drága gépén. Szerintem az SP2 megfelel a felhasználok igényeinek csak hát senki sem szívesen költ a hardver igények kielégítésére. Természetesen a Win 7 verziót ajánlom az összes felhasználónak akinek a gépén a Vista müködő képes volt!

Egy sokkal jobban használhatóbb kiforrottabb rendszer. De ehhez kellet x idő a fejlesztőknek.

2011. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2GB memória elég a vistának továbbá a windows 7-nek mennyi memóriára van szüksége ??
2011. febr. 5. 14:36
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Az egész az Apple lejárató kampánya volt. Az OSX népszerűsítése volt a cél azáltal, hogy aláássák a rivális terméket. Sikerült. A Vista kudarc lett, a Leopardról pedig mindenütt ódákat zengtek.


Ennek estek "áldozatul" az emberek és maga az oprendszer is. Remek bizonyítéka ennek a Windows 7, ami kb. 99,999999999999%-ban megegyezik vele, és ennek ellenére a jó reklámnak köszönhetően hatalmas siker lett.


A valóság az, hogy a kezdeti nehézségek az új architektúra és a 64-bites rendszer adoptálásának következményei voltak. Idő kellett hozzá, hogy az új programok és driverek kiforrottak legyenek. Ha akkoriban jelent volna meg a 7 a mai formájában, akkor pontosan ugyanezekkel a problémákkal nézett volna szembe. Ha most felraksz és kipróbálsz egy Vistát, akkor látni fogod, hogy semmivel sem rosszabb, mint a 7, nem lassabb, nem rondább, ugyanolyan jó és stabil, minden ugyanolyan jól működik benne.


Mindezek ellenére magam is a 7-est használom, és ajánlani azt tudom abból az egyszerű megfontolásból, hogy a gyors elterjedése miatt jelenleg ez a legelterjedtebb (kivéve céges gépek), és ennek a legjobb a támogatottsága. Korábban 2 évig használtam a Vistát, mindenféle gond nélkül.

2011. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az utolsó hozzászólótól szeretném megkérdezni , hogy a vista vagy a windows 7 megelégszik egy két magos procival és 2gb memóriával :)
2011. febr. 5. 15:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon bőven megelégszik vele, még 1-gyel is, ha nagyon muszáj, bár 4 gigával az igazi.



(Hasonlóan, ahogy az XP-nek is elég 1 giga, de kettővel jobb.)

2011. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz én a harmadik válaszoló vagyok, de megelégszik, mert nekem is úgy van ;)
2011. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne leírni, hogy mi volt a jó belőle a megjelenésekor: gyakorlatilag semmi.


Az meg nem módszer, hogy a felhasználókon tesztelik le az új rendszert, az ő pénzükön ráadásul. Normális helyen az alfa- és bétateszterek erre valók.

Az, hogy SP2-től jó, azt jelenti, hogy kettő olyan fő verziót is kiadtak előtte, ami még nem működött megfelelően.

2011. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!