Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Recover My Files (vagy más...

Recover My Files (vagy más visszaállító program) akkor is vissza tud állítani adatot ha már a helye felülíródott?

Figyelt kérdés

Állítólag ez nagyon erős program, nagyon jó, illetve gondolom vannak más hatásos visszaállítók is, de ha a helye már felülíródott (esetleg most is van valami azon a helyen) akkor mit tud csinálni?


A Recover My Files -ról azt írják, hogy formázott lemezről is képes visszaállítani. Elvileg ez pont az újraíródás miatt lehetetlen, nem?


Köszi!


2011. febr. 10. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem tud! az pedig hogy formázott lemez... hát a gyors formázás pont nem írja felül a dolgokat, szóval szerintem erre értik. sajnálom
2011. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A formázás nem írja újra az egész lemezt, csak új fájlrendszert készít rá. Pontosabban a particióra. Még ha nem gyors formázást csinálsz, akkor sem írja felül. (Normális formázáskor a formázó program leellenőrzi a lemez épségét, hogy a hibás szektorokat meg tudja jelölni, azért, hogy később ne tegyen rá adatokat... amik elvesznének ha megpróbálná odatenni őket... Gyors formázáskor ez a lépés marad ki. Ilyenkor azt feltételezi a program, hogy az egész lemez jó, nincsenek rajta hibás szektorok.)


Az adatok ott maradnak a lemezen... szóval visszaállíthatók. Felül csak akkor íródnak, ha az új fájlrendszerre egy fájlba írsz valamit, és ez az új fájl fizikailag pont ott van a lemezen, ahol a régi is volt.

2011. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem létezikolyan program, amely a már felülíródott adatokat, fájlokat vissza tudná hozni!

(sima formázás /...ez nem felülírás!/ után azonnal, minden további nélkül vissza lehet hozni az említett programmal!)

2011. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha nem létezik akkor miért van, hogy egyes törlőprogramok (pl. eraser, file shredder) akár 35x -ös törlést is kínálnak?
2011. febr. 11. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:

13:02!


Én ugyan nem próbáltam ki, de szerinted hogy találná meg a fileokat mondjuk FAT32 esetén (bár a kérdésben szó sincs róla, hogy vinfosról lenne szó) ha a FAT táblát a formázás felülírja (ami természetes) és a ROOT DIR entryt is. Hogyan fogsz megtalálni mondjuk egy töredezett filet "térkép" (FAT) nélkül?


Honnan fogod tudni hogy a file darabkái hol vannak szétszórva a HDD-n?


Szerintem sehonnan. Azért van a FAT. Ha azt törlöd, akkor annyi. Márpedig a formázás törli.

2011. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma (2011-02-14) 11:27!


GetData Recover My Files Professional (érdemes kipróbálni, hogy gyors formázás után, mit vissza tud hozni!... elég meggyőző, ha 1x veszi valaki a fáradságot, hogy teszteli!!)

vissza tudja állítani a tömörített archívumokat (Jaz, Zip, Rar, 7Zip, Uharc stb...)

adatokat a FAT 12, FAT16, FAT32 exFAT, GPT - GUID partíciós táblákat és NTFS fájlrendszerekről, digitális média, adathordozóiról, flash lemezek, memória kártyák, pendrive -k...,

Támogatja CDFS - CD/DVD fájlrendszert, ezenkívül: MAC - HFS, EXT2 (Linux), RAID - RAID JBOD, 0,1,5 hardverT és szoftvert stb...

Nézz utánna a honlapukon!


N'1 Professzionális, -visszaállító alkalmazás.

Web: [link]

2011. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És Eraser, FileShredder, stb... után is vissza tud még?
2011. febr. 14. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:

a témával kapcsolatos, ...utolsó?? kérdésedre a válasz.

Elég érthetően, többször leírtuk már, hogy felülírás estén nincs az-az isten(programja) amivel visszahoznád az adataidat. Az említett programoknak az a lényege, hogy több menetben, (max.32x) felülírják az adathordozón lévő anyagot 1-el és 0-kal!

(pl. Eraser, ErasrDrop, FileShredder stb... [link]

2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"GetData Recover My Files Professional (érdemes kipróbálni, hogy gyors formázás után, mit vissza tud hozni!... elég meggyőző, ha 1x veszi valaki a fáradságot, hogy teszteli!!)

vissza tudja állítani a tömörített archívumokat (Jaz, Zip, Rar, 7Zip, Uharc stb...) "


Ha felülírom a FAT-ot és a dir entryket akkor szerintem az életben nem fog tudni visszahozni egy 1 szektorosnál nagyobb filet.


FAT esetén előfordulhat, hogy gyorsformázással esetleg marad a gépen egy eredeti FAT másolat is... így lehetséges az adatok visszahozása.


Érdekes az a kitétel, hogy a tömörített archivumokat is vissza tudja állítani! Mi a különbség egy rar zip vagy bármi más file és egy txt, bmp stb. file között???


Ha a FAT törölve lett, akkor nincs "térkép" a fileokhoz, tehát semmiféle szoftver nem fogja tudni kideríteni, hogy az adott filenak mi a neve és hogy a HDD melyik részein található.


Erre bizonyíték a honlap fogalmazása is:


"Recover My Files data recovery software will recover deleted files emptied from the Windows Recycle Bin, or lost due to the format or corruption of a hard drive, virus or Trojan infection, unexpected system shutdown or software failure."


Egy tálca sör annak, aki visszahozza a filejaimat azután, hogy a a FAT-ot és a DIR ENTRY-ket felülírtam!

2011. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!