Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valódi videókártya a Virtualbo...

Valódi videókártya a Virtualbox-ban?

Figyelt kérdés

Telepítettem a "VirtualBox 4.0.4r70112"-t és rajta keresztül Windows 7-et (a valódi op.rendszerem windows XP). Prómálom rábírni hogy ismerje fel a valódi vedókártyámat, de nem megy neki. Megnéztem a honlapjukon, hogyan kell (virtuális oprendszer indítása csökkentett módban és "install Guest Additions", illetve abban a 3D-s cucc kipipálása majd telepítés), de nem műkszik. Pedig a VirtualBox kezelőben is engedélyeztem a 3D gyorsítást.


TUDNA VALAKI SEGÍTENI?


2011. márc. 3. 21:41
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:
Lehetetlenség emulálni a tényleges fizikai kártyádat, egy virtuális gépben.
2011. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor legalább egy kicsit komolyabbat, mint az alap amit használ. Komolyan, csak annyi kell hogy az aero effektek látszanak. Csak azt nem tudom hogy kell megcsinálni. Mindenhol csak 2009-es vagy régebbi topikokat találok erről, és azokon persze hogy azt írják hogy nem lehet, de ennek a verziónak már tudnia kell.
2011. márc. 3. 22:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy a valós kártyád használja a VirtualBox-ban.hanem egy 3D kártyát emulál,felhasználva a valós videókártyát...Ám a teljesítmény csak töredék lesz,ha például 512Mb-os a graff kártyád akkor virtualboxban azt hiszem max 125Mb-os lehet.


Azt kell csinálni hogy ki pipálod a 3D Accelerátort,le töltöd azt a bizonyos "addition" lemezt iso-ban először.Utána rá mész hogy addition telepítése,forrásnak meg adod az addition iso-t és fel települ.Újra indítot a VirtualBox-ot és kész.

Virtual boxban lesz egy szép kis 3D-t támogató graffod.De nem az eredeti graffod lesz,csak egy emulált amire azt írja "3D Accelerator" vagy ilyesmi és a teljesítménye csak töredéke lesz a valósnak....Ám ehhez mindenképp szükséges egy valós 3D-t támogató graff kártya.Szóval ha WindowsXP-n nem birod fel ismertetni a graffodat akkor a Virtualbox-ban a 3D támogatás nem fog működni.


Egyébként a Virtualbox inkább csak tesztelésekre egyszerűbb programok futtatására alkalmas játékra nem igazán.Gondolom azért kellene a 3D támogatás.


Inkább oszd ketté a vinyódat és rakd fel az XP-t és a WIn7-et is ha nem bírsz egyenlőre megválni az XP-től.Az a legjobb megoldás.

2011. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jah tényleg most jutott eszembe hogy amikor régen próbálkoztam én is VirtualBox-ban a 3D támogatás aktivlásával,akkor nekem sem működött.Ezt is fel kell még külön telepíteni:


[link]


Ezt letöltöd

Rá mész hogy addition telepítése és forrásnak meg adod a wined3d.iso-t.Fel települ,újra indítot és már van is 3D támogatás..Nálam be vált.Persze továbbra is szükséges szerintem hogy a valós graff kártyád fel legyen telepítve XP-n,de nem biztos.Próbáld ki.

2011. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a virtualboxnak már egy age of empires 2 is nagy falat, laggol rendesen, pedig még csak single playerben nyomom...
2011. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" [link]


Na ezt feltelepítettem, de ez ugyanaz mint ami nekem van. Hiába telepítem (ugyebár csak csökkentett módban lehet), és indítom újra, nem történik semmi. Nincsenek aero effektek továbbra sem :(


Valamit rosszul csinálok?

2011. márc. 4. 07:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha az eszközelőben meg nézed akkor mit ír ki a graff kártyára?A Directx mit ír?Van D3D támogatás?

Rá mész hogy Start menü ott futtatás.Be írod dxdiag.

És el indul a Directx,ott le tudod tesztelni a kártyát


Illetve ha ugyan ez a wined3d van meg neked és ezt nevezted addition-nak,akkor gondolom nem telepítetted az "addition.iso"-t Legalábbis nem említetted.Azt is fel kell rakni.

Itt találod,töltsd le:

[link]


Ha fel raktad az addition.iso-t és ezt a wined3d.iso-t is,ám még sincs 3D támogatás akkor biztos hogy az a baj hogy XP-n nem sikerült fel ismertetni a kártyádat...


Amúgy milyen kártyád van,miért nem tudod fel ismertetni?

2011. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ATI Radeon HD 4800-as videokártyám van (512-es), és az XP-n f@szán működik, nincs vele semmi baj. De a guest operációs rendszerem nem is látja hogy van bármilyen. Csak az alap megjelenítőt látja. Az meg ugye nem aero effekteket, mert buta hozzá. De megpróbálom, a linket amit írtál.
2011. márc. 4. 10:34
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja, és a Virtuális gép adatai, ha esetleg abban láttok valami hibát:


memória: 768 MB

v.merevlemez: 20 GB

videó-memória: 128 MB (többet nem enged), 2D és 3D engedélyezve

2011. márc. 4. 10:41
 10/14 A kérdező kommentje:

A linkelt "guest additions"-t telepítettem, azzal nem volt baj. De a "WineD3D 1.1.38" telepítéskor ezeket a hibákat dobja:


Error opening file for wrinting:

================================

C:\Windows\system32\ddraw.dll

C:\Windows\system32\dxdgi.dll

C:\Windows\system32\d2d10core.dll

C:\Windows\system32\d3d10.dll

2011. márc. 4. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!