Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valódi videókártya a Virtualbo...

Valódi videókártya a Virtualbox-ban?

Figyelt kérdés

Telepítettem a "VirtualBox 4.0.4r70112"-t és rajta keresztül Windows 7-et (a valódi op.rendszerem windows XP). Prómálom rábírni hogy ismerje fel a valódi vedókártyámat, de nem megy neki. Megnéztem a honlapjukon, hogyan kell (virtuális oprendszer indítása csökkentett módban és "install Guest Additions", illetve abban a 3D-s cucc kipipálása majd telepítés), de nem műkszik. Pedig a VirtualBox kezelőben is engedélyeztem a 3D gyorsítást.


TUDNA VALAKI SEGÍTENI?


2011. márc. 3. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én így értettem hogy XP-n nem birod fel ismertetni a graffod és úgy próbálsz VirtualBox-ban Win7-en használni 3D támogatást....


Szóval ha XP-n minden rendben,akkor működnie kell.

Én annó úgy csináltam hogy először fel raktam az addition.iso-t,mondjuk amit én raktam fel az 300Mb volt,nem 32Mb.A Virtualbox-ban van egy opció hogy addition letöltése vagy mi.Onnan szedtem le,de ez még a sokkal régebbi verziónál volt,addition nélkül egyetlen Windows-os program sem indult el.Nem tudom ennél az újabbnál hogy van...Szóval le töltöttem az Addition.iso-t,hozzá adtam a VirtualBox-hoz majd rá mentem hogy addition telepítése és forrának meg adtam az Addition.iso-t.El indult a telepítő Windows-ban mintha be raktam volna egy lemezt (ügye iso)..Fel telepítettem,újra indítottam,aktiváltam a 3D támogatást,megint újra indítottam és semmi...Majd egy fórumon ajánlották ezt a wined3d-t.Le tölöttem majd csökkentett módban indítottam a Windows-t.Hozzá adtam a virtualboxhoz a wined3d.iso-t,majd rá mentem hogy addition telepítése forrásnak pedig a wined3d.iso-t adtam meg.Megint csak el indult egy telepítő.Miután végzett,újra indítottam normál módban és már volt 3D támogatásom....


Szóval ha nálad igy nem működik,akkor sajnos nem tudom mi lehet a baj,nálam működött:(


Nah de viszont utána néztem és sajnos úgy látszik hogy a VitualBox nem támogatja az Aero effektet XP


Szóval ha csak azért akarsz 3D támogatást hogy legyen Aero Effect,akkor felesleges kínlódnod vele,az Aero effektre nem lesz hatással a 3D támogatás jelenléte.

Szóval nem lesz Aero effekted 3D támogatás aktiválásával sem..Legalábbis sok helyen ezt olvastam ahogy próbáltam rá bukkanni hogy VirtualBox-ban Aero effektet hogy lehet alkalmazni..Sajnos 100%-osan azt a választ találtam hogy a VirtualBox v4.x-sem támogatja még és nem is tervezik egyenlőre hogy be építik a támogatást:(

2011. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utána néztem és az a helyzet hogy a WIn7 nem igazán szereti a wined3d-t


Próbáld meg csökkentett módban.WindowsXP kompatibilitással,adminisztrátorként futtatni a telepítőt.


Más ötletem sajnos nincs:(

2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nekem csak az aero effektek miatt kellett volna, de most beleturkáltam és rájöttem hogy videót sem tud lejátszani, szóval teljesen sz@r. Úh ez nem jött be :(


De azért köszönöm a segítséget ;)

2011. márc. 4. 12:15
 14/14 anonim válasza:
Guest additions telepítésénél NEM csökkentett módban inditod, amikor be lehet pipálni a direct3d-, bepipálod, de a megjelenő kérdésre NEM-mel válaszolsz! Leokolod, mész tovább. Ujraindítás után be lehet állítani az Aero felületet, nekem működött. Egyébként szerintem ha tudsz vegyed feljebb egy kicsit a memóriát, az okozhat problémát.
2014. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!