Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Igaz az, hogy win7 32bites...

Igaz az, hogy win7 32bites verzióban a memóriát nem használja ki teljesen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy 4 Gigás a gép, de valaki mondta, hogy 32 bites Windows csak 3 gigát használ ki ebből. Telepítsek 64 bites verziót. De 64 bites Windows meg nem zabálja nagyon memót? (miután nagyobb kell neki eleve) szóval csak, hogy megéri e ezt az átvátlást?
2011. márc. 24. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4 gigabyte memóriát tud megcímezni maximum. Ebben bennelesz a videókártyád RAM-ja, a processzor műveleti memóriája és a RAM-ot. A rangsorban a RAM az utolsó, tehát annak a "felismerését" csökkenti a többit kihasználja

64bites rendszer sokkal többet megcímez

2011. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Igaz!

Bővebben: [link]


Egy nagyon picit több memóriát eszik a 64-bites Windows, cserébe gyorsabb is egy picit a működése. Játékoknál viszont nem szembetűnő a különbség.

Szerintem csak ezért nem éri meg az újratelepítés, de ha legközelebb újratelepítésre kerülne sor, akkor érdemes a 64-bites verziót fölrakni.

2011. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1 gigával több memóriát fog tudni használni és 0.1-0.2 gigával talán többet igényel,mindenképpen hasznos.Igazán jó persze az lenne,ha a programok is 64 bitesek lennének,sajnos nem sok van.Érezhető javulást szerintem nem tapasztalnál,tényleg ráér a dolog a legközelebbi telepítésig.
2011. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!