Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik grafikus felhasználói...

Melyik grafikus felhasználói felület a legfelhasználóbarátabb egy kezdő Linuxozónak?

Figyelt kérdés
eddig néha ubuntu-gnome -ot próbálgattam, de aztán kipróbáltam opensuse-kde -t is, és ez utóbbi nagyon nem tetszett, túl csicsács, parasztvakítós volt számomra
2011. márc. 27. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdőknek ubuntut javasolják, de opensuse sem rossz, ha valaki szereti ezt a csicsás, parasztvakítós dizájnt - meg tudja, mi az a csomagkezelő, mivel ubuntuval ellentétben itt nincs szoftverközpont. Már csak ez miatt is ubuntu, hiszen jóval egyszerűbb rajta telepíteni, arról nem is beszélve, hogy elég nagy magyar közösség is áll mögötte (ld fórumok, ahol még az én nevenincs videokártyámhoz is írtak drivert az okosok, hogy emberibb felbontást varázsolhassak a képernyőmre)
2011. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kezdetben ajánlom:gnome, xfce


az xfce egyszerűbb kevesebbet eszik


használtam/ok még fluxboxot és kdet


a fluxboxot szeretem csak most csicsára vágytam, meg nem volt kedvem konfigfájlokat irogatni :)


a kde meg jó, de amíg nem szoktam meg az őrületbe kergetett, meg alig találtam meg, hogy melyik beállítás hol van, mostmár megszoktam és megtetszett, úh egy ideig még marad ez

2011. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én többnyire KDE-t használok, de az sokat eszik, és néha belassul.
2011. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szerintem gépigénnyel nem lehet gond, mert athlon II x4 630, 2x2GB 1333MHz, eah5670 konfigom nem gyenge

magam is inkább ubuntu fele hajlok, főleg a repo miatt, csak találjak megfelelő drivereket

2011. márc. 28. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!