Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez a válaszolók szerint már...

Ez a válaszolók szerint már függőségnek minősül?

Figyelt kérdés

Gondolom igen....

Kb. 2 hónapja kezdtem el a WoW-nevezetű dolgot.

Még nem jutottam el abba a "stádiumba" , hogy azt mondjam, életem balféksége volt. De nem vagyok tőle messze. Mentségemre.. Igen, talán még mentségemre szólhat, hogy amikor ráébredek, mennyi időt töltök a WoW előtt, elszörnyedek, és szinte menekülve nyúlok a kikapcs fele. Egyre többször történik ez. Osztálytársaim is játszűk, együtt kezdtük el. Ők nem játszanak ennyit, mert szüleik kihúzzák netet, de csakis ezért. Véleményem szerint, ők függők. Az iskolai szünetek nem telnek másképp, mint a WoW témák latolgatása. Elgem van belőlük. Nem is tudom miért játszom. Hogy értsétek: Valamilyen szintű "anorexia" volt rajtam. 1 hónap alatt 17 kg-t fogytam le, voltam kórházban is. Központi személyiség voltam, de mégis, a WoW-ba a fájdalmak miatt menekülök. Rettegek, hogy nem lesz soha barátnőm, pedig túlsúlyosnak sem nagyon mondhatom magam. Mindennap játszom, de kezdem megutálni. Barátaim nem hagytak el, hisz legjobb barátaim már a játék bekebelezettjei. Lassan én is. Mit tehetek?


2011. márc. 29. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
mikor megjelent, akkor kezdtem el vele játszani. voltak kisebb nagyobb kihagyások(1-2 hónap) de mindig vissza estem. volt, hogy napi 6-8 órát játszottam iskola időben. sőt, meg is vettem eredetiben. de lejárt, én meg nem fizettem ezért már január óta nem játszok vele. a probléma csak annyi hogy most mással baszom el azt a sok időt(facebook ugyebár, meg egyéb játékok). amúgy szerintem függő vagy mert suliban is erről folyik a téma, és ahogy nézem majd az egész napodat wowwal töltöd. szerintem nekem több mint 1 év tiszta játékidpm van xD
2011. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy voltam már durván függő valamitől. Nem nagykéépűség ez most , amit írni fogok, de az akaraterőm elég nagy. El kell jutnom egy bizonyos pontthoz, amikor azt mondom, ELÉG. Makacs vagyok, addig még magamat is hitegetem.

De nem érzem még magam függőnek. Vissza akarok ebből venni. Napi4-5 óra MAX.

2011. márc. 29. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
sajnos a wow pont egy olyan dolog aminél 1-2 óra nem elég szinte semmire, 4 óra meg talán egy nagyobb instára.
2011. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen...:S
2011. márc. 29. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól még nem leszel függő, hogy sokat játszol. Ha szereted a játékot, akkor csináld. Akkor vagy függő, ha nem tudsz korlátot szabni magadnak. Ha előre elhatározod, hogy holnap minden szabadidőd a játéknak szenteled és 6 órát játszol egyhuzamban, az még rendben van. De ha elhatározod, hogy 1 órát játszol csak holnap, mert dolgod van, és mégis egész nap a gép előtt ülsz, és közben minden mást elhanyagolsz, na akkor vagy függő.


Kérdezd meg magadtól, hogy rendszeresen többet játszol-e annál, mint amennyit akarsz, és megtudod a választ a kérdésedre.


Én is WoWozok, elég komoly guildben raidelek, több hard mode raidboss lement már. Ennek ellenére hetente 3x4 órát játszok, és nem többet. Raid előtt fél órával felmegyek a serverre, amíg várok az inviteokra addig horgászok kajára, raid után kikapcsolom a játékot, és ennyi. Néha altozok, de ez kb 2-3 hetente egy nap. Pontosan annyit játszok, amennyi időt szánok a játékra, de ez nem mindig volt így. Amikor kijött a játék volt, hogy elhanyagoltam az egyetemet miatta egy-két éven át, de aztán magamba szálltam. Azóta is majdnem folyamatosan játszok a játékkal, már vagy 6 éve, de módjával. Ezt az utóbbit csak azért mondtam el, hogy lásd, hogy voltam már mindkét oldalon, tapasztalatból beszélek.

2011. márc. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kommentet. Igazából, a kiszabott időt nem szoktam túllépni. Ha hazajövök 2-kor, és fél 5 től németem van, akkor megmondom, hogy max fél 4ig maradok itt. Akkor eljövök.
2011. márc. 30. 14:16
 7/10 anonim válasza:

Nálam ez a dolog úgy zajlik mindig, hogy van amikor hetekre abba hagyom a játékot, aztán nagy kedved kapok hozzá akkor elég rendesen nyomom. De egy idő után megunom mindig,így nem hiszem hogy függővé tudnék válni.(szerencsére)

Am. meg szerintem sem gond ha sokat játszol, csak figyelj hogy ez nem mennyen valami vagy valaki kárára.

2011. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Tudd hol a határ és nem lehet gond!:)
2011. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha magadtól abba tudod hagyni akkor nincs gond.
2011. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!