Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bírom újratelepíteni...

Miért nem bírom újratelepíteni az XP-t?

Figyelt kérdés

Ez nagyon durva és bosszantó. Már sokszor, sok gépet újratelepítettem de ilyet még nem pipáltam.


-Be van kapcsolva a gép teljesen, minden jó.

-Berakom az XP CD-t majd újraindítom a gépet.

(Na ugye itt normál esetben feljön egy szöveg h nyomjak egy gombot és aztán megy a parti.)

-Kiírja h nyomjak egy gombot, de hiába nyomok semmi, lejár az idő és bootol az márfeltelepített öreg Windows.


Észrevettem, magához tér a gép közvetlen bekapcsolás után (mikor kiírja a ramot procit BIOS-t stb stb) felvillan a billentyűzeten a három led (Num Lock stb.) és utána a Numlok világít egészen addig míg eltűnik a a felírat. Megjelenik a "nyomjon meg egy gombot" aztán a Windows Xp betöltőképernyő, majd mikor kiírja hogy "Üdvözlöm" akkor megint felvillan a Num Lock és minden faja.


Kipróbáltam F8-cal a menüt nem ment.

Aztán bootolás közben nyomtam egy resetet, hogy bejöjjön egy menü. (olyasmi mint az F8-ra), ott se műkszik a billentyűzet.


Még amit észrevettem, hogy talán nem teljesen alszik el a led, talán ha püfölöm a gombokat :D akkor eszméletlen halványan világít.

Olyanra gondolok h akkor megszűnik az USB kapcsolat vagy nem tom.


UI: kipróbáltam több billentyűt illetve a CD-t más gépen és jónak kéne lennie.


2011. ápr. 26. 21:09
 1/8 A kérdező kommentje:
El kellett volna olvasnom, mielőtt leokézom. Remélem azért érthető :)
2011. ápr. 26. 21:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld PS/2-es egérrel.
2011. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
akarom mondani klaviatúrával
2011. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már gondoltam rá, fel is túrtam az egész szekrényt, de úgy látszik olyanom már nincs.

Holnap a suliban megkérdem a haveromat, hátha neki van.

2011. ápr. 26. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A BIOS-ban beállítottad elsődleges bootolásra a CD-t
2011. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mi a kérdés :/


Ha az a gond, hogy nem reagál a press any key-nél a billentyűzet, akkor nézd meg a billentyűzet csatlakozását, USB vagy PS2? Használj PS2 csatlakozásut.

Ha USB, akkor ezt olvasd

[link]


Ha az a gond, hogy nem találod a boot menüt, akkor a rendszer indulásakor nyomj egy Pause-t és keresd meg a Boot menü belépés billentyű nevét.

2011. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Idézek, mert pontosan leírja a problémámat:


"Egy fura problémám van. Ha újraindítom a gépet és bejön a windows bejelentkező menü (ahol választhatom például a csökkentett módot, előző helyes konfig betöltését .. stb) a billentyűzetem egyszerűen nem hajlandó működni. Tehát semmilyen billentyűre nem reagál, így nem tudok lépkedni a menüben. De pl. a setupban tökéletesen működik a bill. USB-s billentyűzetem van, lehet ez a gond?"



"Szeretnék pl cd-ről bootolni, de ezt sem tudok, mert a bootoláshoz meg kell nyomni egy billentyűt, de semmi reakció. Hogy lehet az hogy a setupban minden ok, a windowsban is minden ok, a kettő között pedig olyan mintha nem is lenne billentyűzetem?"

2011. ápr. 26. 21:34
 8/8 A kérdező kommentje:
egyébként kösz elolvasom :)
2011. ápr. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!