Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel tudom átkonvertálnia a...

Mivel tudom átkonvertálnia a filmet?

Figyelt kérdés
van egy filmem aminek a képaránya 4:3 ( lejátszáskor a két széle le van vágva), ezt hogyan vagy mivel tudnám a képet teljes kiterjesztésre konvertálni?
2011. máj. 23. 14:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Format Factory-al már próbáltam, de nem sok sikerrel!
2011. máj. 23. 14:51
 2/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Szerintem az a kérdés, kell-e. A számítógépes lejátszókkal lehet nagyítani (de még az én alap Hyundai DVD lejátszómmal is), hogy ne legyen látható a fekete csík, persze ilyenkor meg a film aljából és tetejéből fog elveszni valamennyi, és a nagyítás miatt rosszabb lesz a felbontás. De ez akkor is így lesz, ha átkonvertálnád a filmet.

(Ha meg csak szét akarod húzni, akkor meg teljesen torz lesz a kép, gondolom nem így gondoltad.)

2011. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem nyújtani akarom, hanem átkonvertálni, hogy normál felbontása legyen.Engem nagyon zavar, hogy a tv 2/3 van kihasználva!


Azért köszönöm a választ!

2011. máj. 23. 15:07
 4/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Jó, tehát akkor olyan megoldást kellene, ami kitölti a 16:9-es képarányt? (Vagyis ilyenkor alul-felül lesz veszteség a filmből.)

Megnézem, mivel lehetne konvertálni, de továbbra is fenntartom, hogy egyszerű nagyítással (DVD-n, számítógépen)ugyanezt éred el. :)

2011. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Egyébként, én ugyanezt szoktam, csak fordítva, kis tv a dolgozószobámban 4:3, én meg a 16:9-es filmekre szoktam egy nagyítást nyomni néha, ilyenkor a bal-jobb oldalból vesztek kicsit.
2011. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt én is meg tudom csinálni, hogy nagyítok dvd lejátszóval, csak akinek kell ez majd , ő nem tudja ilyen szinten kezelni a dvd lejátszót!:-)

Amúgy ez egy tv sorozat ami tv-ből lett felvéve.


Köszönöm segítségedet!!!

2011. máj. 23. 16:40
 7/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Legyen VirtualDub és a Resize filter. Itt van egy videó is:

http://www.youtube.com/watch?v=njKb92f-bOA&feature=related

Mellett jobbra van még csomó találat, más programokhoz esetleg (még Windows Movie Maker-hez is)...

2011. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!