Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxhoz kéne egy kis segítség...

Linuxhoz kéne egy kis segítség!? Eddig Windows-om volt.

Figyelt kérdés

Az új laptopomon Linux van, és hirtelen nem is tudom, hogyan nyúljak hozzá. Tudom, le lehetne szedetni és rárakni egy Win-t, de ez legalább legális így. Mennyire más a Linux mint a Win?

Csak néhány alap dologról kéne leírás, mert amúgy szerintem nagyjából menni fog. A Win-hez viszonyítva, pl hol van olyan, hogy "sajátgép" meg ilyenek. Összehasonlítás kéne!


2011. jún. 15. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A Linux az igazából csak a rendszermag, olyan, mint a DOS.

Neked valószínűleg egy ún. disztribúció van a gépeden, ebből számtalan lehet, tehát először mondd el, melyik disztribúció van a gépen (pl. Ubuntu, SUSE...)

GNOME desktop esetén a sajátgép Linux megfelelője a helyek/számítógép.

2011. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Linux.hu Itt szerintem minden kérdésedre választ kaphatsz.
2011. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen fajta Linux... Netről rendeltem a gépet, csak annyi volt írva hozzá, hogy Linuxos.

Beállítottam a nyelvet (ott nem lehetett magyart választani), a billentyűzet nyelvét magyarra meg az országot és egy jelszót.

Ezután feljön egy háttér, ha felülre viszem az egeret, lejön egy csík kis ikonokkal: myzone, status, people, stb..


Megnézem a linux.hu-t.

2011. jún. 15. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem lehetett a magyar nyelvet választani, akkor a ritkábbak közül való.

Az ablakkezelő a Gnome, abban nem vagyok annyira otthon, mert itthon nem megy.

2011. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából rájöttem azt hiszem. Már csak azt nem tudom, hogy kell kikapcsolni....
2011. jún. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!