Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linuxot ajánljátok?

Melyik linuxot ajánljátok?

Figyelt kérdés
..videószerkesztésre és képszerkesztésre?
2011. jún. 29. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kezdőnek mindenképp az Ubuntu-t ajánlom. Bár videoszerkesztésre inkább Mac-et szoktak ajánlani... Bár ha nagyon vágod a témát, akkor természetesen jó lesz a linux is, illetve a családi videók megszerkesztésére is kiváló!
2011. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy a mac a legjobb csak azt nem tudom sima laptopon használni..sajnos.
2011. jún. 29. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem az van és nem is költenék rá :D Csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy a profibb otthoni videoszerkesztés nem a Linux erőssége, mert kevés jó program van rá ebben a kategóriában. Az igazi profiknak tökéletes, de ha otthon akarsz látványos eredményt elérni, azért dolgoznod kell... Viszont egyszerűbb vágásokhoz tökéletes lesz. Szerintem az Ubuntuval tegyél egy próbát, az a legígéretesebb Linux disztribúció jelenleg, és adnak hozzá ingyenes videoszerkesztőt is, bár az tényleg csak a legalapabb dolgokhoz jó. De van benne egy Szoftverközpont nevezetű program, ahonnan mindenféle programokat lehet beszerezni, ott azért van olyan videoszerkesztő, ami otthoni használatra való, és vannak benne komolyabb effektek is.
2011. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

OSX/Ubuntu. Inkább OSX a megfelelőbb,de linux sem egy hátrányos erről a részről,próbáld ki,aztán ha nem megy,max. veszel egy macbookot. Persze ha full gazdag vagy..


(Igen,az OSX UNIX alapú,tehát linux...)

2011. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ubuntu Studio
2011. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23:03:

Honnan veszed ezt a baromságot, hogy az OSX Linux?! Az OSX kiadások kernele Darwin, nem Linux! A kettő hasonlít egymásra, de nem ugyanaz! Bár a Darwin is nyílt forrású.

2011. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
UNIX alapú :) tehát a linuxok közé sorolandó :) vagy szerinted windows? am a kérdésre kéne válaszolnod nem beszólni meg magyarázgatni :)
2011. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!