Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit lehetne tenni? CPU gondok.

Mit lehetne tenni? CPU gondok.

Figyelt kérdés
Az ESET SS, a Firefox és Thunderbird nagyon leterheli a procit (gyenge kis gépem van), most a Vodától kapott Hotspot is rengeteg memóriát eszik. Tegnap már fagyogatás lett a vége. Trójai stb. nincs.
2011. aug. 9. 12:10
 1/8 c:\ ***** válasza:

Attól, hogy a processzor "túl van terhelve" még nem következik fagyás, másfelé kell keresni a problémát.


A processzor pedig a legritkább esetben hibásodik meg, inkább csak akarattal (pl. helytelen tuning) lehet neki kárt okozni.

2011. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A proci hűtője vagy esetleg a ventillátor lehet hibás? Vagy a táp?
2011. aug. 9. 13:07
 3/8 c:\ ***** válasza:

Azt tartom a jelenség egyik elképzelhető okának például, hogy túlmelegszik a processzor.


Töltsd le ezt a nagyszerű programot:


Speedfan: [link]


Ez - többek között - ki fogja jelezni a processzor hőmérsékletét is, érdemes rápillantani használat közben, hogy kb. milyen hőfokra megy fel.


Első körben annyit is megtehetsz, hogy belenézel a (kikapcsolt) számítógép házába és megnézed, hogy nem gyűlt e össze esetleg nagyobb pormennyiség benne, legfőképpen esetünkben a processzor ventillátor és környékén. (ha igen, akkor ebben az esetben sűrített levegővel (nem porszívóval, mert az még lenyel valamit amit nem kéne) meg kell tisztítani.


Amennyiben nem a processzor melegszik túl, akkor majd gondolkozunk tovább.


Annyit azért tegyél meg, hogy pár sort írsz arról, hogy milyen számítógép ez, ha mást nem, akkor legalább a következőket:


- Milyen processzor (Intel / AMD ; Típus, vagy ha típus nem, akkor legalább, hogy hány Mhz/Ghz-es)

- Milyen alaplap (márka / típus)

- Milyen operációs rendszert futtatsz rajta

2011. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Két hete volt kitakarítva, vagyis nem lehet poros.

Mini ITX, Intel Atom 330 Dual Core. RAM: 1,60 GB

Intel alaplap, integrált VGA-val.

Néhány hete használok Hotspot eszközt, lehet, hogy ez okozza a gondot, mert sok memóriát eszik (45 000 KB most), illetve az ESET SS (valódi kódos) 75 000 KB-t. Ha fut a Mozilla Firefox és Mozilla Thunderbird, akkor még a ház tetején is érzek némi melegedést, amíg sticket használtam, nem fordult elő ilyen.

2011. aug. 9. 21:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Alaplap: Intel 945GCLF-2.

Operációs rendszer: Windows XP Professional SP3.

2011. aug. 9. 21:59
 6/8 c:\ ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy ki lett takarítva nem olyan régen, én egyelőre továbbra is a processzor túlmelegedésére gondolok. Muszáj lenne, hogy kiderítsük, hogy hány fokos a processzor, főleg akkor, hogyha a ház tetejét is melegnek érzed.


Előfordulhat az az eshetőség is, hogy a számítógép ugyan nem poros, de a hűtőborda és a processzor között lévő hűtőpaszta teljesen előregedett és már nem nyújt megfelelő "kapcsolatot" a borda és a processzor között és így nem tudja átani a hőjét.


Abban a gépben amit lertál, lényegében az egyetlen komoly hőtermelő egység a processzor, úgyhogy elsősorban csak arra lehet gyanakodni.


Attól, hogy esetlegesen elfogy a memória, attól még nem kell a számítógépnek lefagynia, erre való a virtuális memória, "utána" azt használja.


Addig nem jutunk előrébb a problémával, amíg ki nem deríted, hogy esetleg nem a processzor hőmérséklete túl magas.


Válaszolj légy szives a következő kérdésekre:


Mennyire gyakori az, hogy lefagy a számítógép, csak egyszer volt, vagy az utóbbi időben általánosságban jelentkezik?

Csak az után volt lefagyás, hogy a hotspot-ot használni kezdted?

Van valami olyan konkrét dolog, amivel elő tudod idézni a legagyást? (értsd: reprodukálható a probléma? (ez leegyszerűsítené a dolgot))

2011. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végre rendeződtek a dolgok. Mi okozta a problémát? Először is a szolgáltatótól kapott hotspot eszköz volt hibás, el kellett vinni szervízbe (szoftvercsere). Ez rengeteg memóriát evett, az ESET még többet. Új sticket szereztem be, ennek telepítése nem volt egyszerű, az Eszközkezelőben le volt tiltva a másik, ezt sem engedte, amíg teljesen nem töröltem a hibás hotspot összes maradványát, regisztrációs adatbázisból is. De még mindig akadozott a Windows, teljes böngésző és Adobe Flash Player csere, utána a Shockwavre. Ez utóbbit gyanúsnak találta az ESET, hosszú percekig vizsgálta. Teljesen legyalultam, újat töltöttem le. Még a bejelentkezést szeretném eredetire (ikonokkal) helyreállítani és kész. A számítógép nem melegszik túl, nem akadozik és nem lassú. Egyértelmű, hogy az ESET harcolt a háttérben a hotspottal, illetve az azon levő fertőzéssel. Ezzel az új stickkel semmi baja sincs (másik USB portra telepítettem az is igaz).
2011. aug. 13. 12:13
 8/8 A kérdező kommentje:

Még valami: az egér is hibás volt, vettem egy hagyományos PS2 egeret. Azóta minden normálisan fut, nincs túlmelegedés (50 fokra felment).

Köszönöm a segítséget, összetett probléma volt.

2011. aug. 13. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!