Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? Kisfiam 2,5éves...

Hogyan tovább? Kisfiam 2,5éves, pisi terén szobatiszta éjjelre is. Kakival vannak gondok, mindig a gatyóba engedi. Azonkívül, hogy mondom neki, bilibe, wc-be kell végezni, mit tudok tenni? A pelust már nem szeretném visszatenni rá.

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor látod rajta hogy valamire készül, iszonyú gyorsan ültesd a bilire, WC-re. Nálunk mindig megáll és látom az arcán, hogy nyomni fog. Nekem az a bajom, hogy ha szól is, marha halkan. Sokszor már úgy figyelek: múltkor halkan mondta, hogy kuka, én meg eszeveszetten rohantam vele a bilire, hogy nehogy baleset legyen! :D Persze várhattam a kakit!!!
2011. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet. Pelus már éjjelre sincs, de ha jön a kaki, kéri. Hiába állok fejen, nem hajlandó se a bilibe, se a wc-be. Még egy picit hagyom, de egy-két héten belül nem adok rá, hiába kéri. Szeptembertől ovis, addig nekünk is meg kell oldani ezt a kis "gondot". Azt mondják, a kakihoz jobban ragaszkodnak, az egy újabb mérföldkő, ha "elengedi" a wc-be. Úgyhogy, szerintem várj még egy kicsit.
2011. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon tudsz tenni, elég ha kaki után elmondod: nem baj, hogy a gatyóba ment, de legközelebb kakiljon ügyesen a wc-be, bilibe.

2,5 éves a fiam, nála úgy kezdődött a szobatisztaság, hogy nem kérte többet a pelenkát. Alváshoz ráadtam, akkor intézte a nagydolgát. Aztán egyszer csak napközben a gatyóba. Aztán valami miatt megmakacsolta magát, és visszatartotta 5 napig, majd nagyon megszenvedett vele. Ezután már félt, hogy kemény lesz a kaki, és a következőt megint tartogatni akarta. De mikor már nem bírta tartani, akkor kérte a bilit. És azóta már nincs ezzel gondunk.

Jót tett neki az is, hogy rokon gyerekek voltak nálunk, és látta, hogy ők is bilibe pisilnek, kakilnak.

Én meg azt figyeltem meg, hogy jobb ha arra az időre becsukom a wc ajtaját, és egyedül hagyom.

2011. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

leginkább azt akartam írni, hogy szerintem se add vissza a pelust, az jó, hogy legalább nem tartja vissza.

Miután a fiam belekakil a bilibe, mindig megkérdezi: "Anya, büdös?" Szóval szerintem a fiamban a szag keltett némi félelmet, mert nagymamától többször hallotta:"Az a büdös kaki még mindig a pelusba megy?"

Lehet, hogy van valami hasonló dolog a fiadnál is, és amíg ő nem rendezi ezt magában, addig vár a bilibe kakilással.

2011. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnak is volt problémája a kakival,de a "kakimanó éhes" (elég bugyuta) mesével sikerült leszoktatnom.

Azt is mondtam neki,hogy nagyon fog fájni a feneke,ha a gatyóba kakil,az is használt.

2011. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!