Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HP Compaq Presario CQ56-100SH-...

HP Compaq Presario CQ56-100SH-ra új Windows 7-et teszek, kellenek rá az illesztőprogramok vagy jók lesznek a Windows 7 alap illesztőprogramok? Bővebben lennt!

Figyelt kérdés

Vettem egy HP Compaq Presario CQ56-100SH laptopot, nem volt rajta operációs rendszer először Windows XP-t tettem fel rá, de kevés illesztőprogramot találtam meg rá, mert a driverek nagy része Win 7re volt. Amikor feltettem rá a videókártya illesztőprogramját teljesen elment a kép. Ezután arra gondoltam nem szenvedek tovább, letöltöttem egy Windows 7 64-bit telepítő cd-t, aktivált verzió serialt nem kért+szervízcsomag 1-es volt. Viszont pár napja bajom van vele, mert néha hangosan zúg zakatol, és olyanokat ír ki hogy Windows hiba, aztán resetelni kell. Azt mondta egy haverom hogy 'ratyi' Win 7-et töltöttem le, lehet vírusos vagy csak alapból rossz mert buherált.Pedig az oldalról ahonnan leszedtem senki nem írta rólla, hoyg nem jó, mindenkinek bevált. Most újra fogom telepíteni szerzek egy másik Windows 7-et ami tényleg jó. Első kérdésem valaki tudna linket küldeni működő használható nem buherált Windows 7 telepítő cdhez?? Egy gagyibb torrent oldalról töltöttem le ami most van, viszont ott többet nem találtam.

Másik kérdésem, ha újratelepítem akkor az illesztőprogramokat fel kell telepítenem?? Mert a Windows 7 alapból felismerte a videókártyát, a hangkártyát egyszóval mindent, de szükséges hogy az eredeti illesztőprogramokat-amik a HP oldalán vannak-feltelepítsem? Mert a gyártó oldalán nem tudok eligazodni! Valaki megnézné nekem?? :

[link]

Itt pl Grafika illesztőprogram alatt kettő illesztőprogram is van, hálózatnál peig 10 darab! Nem tudom melyikre van szükségem, és félek hogy felteszek valamit amivel elrontom a gépet. Olvastam neten és van ahol olyanokat írtak, hogy az videókártya driver feltelepítése után a kép elment, közben pedig sima Windows 7 illesztőprogrammal simán működött. De azon is gondolkoztam, hogy lehet hogy a zúgás meg a Windows Hiba-hibaüzenet azért van mert nem telepítettem fel a drivereket és csak magába van a Windows 7. Ráadásul pénteken elutazom egy hétre és szükségem lesz a laptopra de nem akarom hogy ott is szenvedjek vele. Ezért kéne még péntekig megoldani.

Valaki legyen szíves segítsen, mert én nem igazán értek ehhez. Ha pedig nem világos miben kell segítség vagy mitől félek akkor kérdezzen és válaszolok.


2011. aug. 9. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha új laptopot vettél, ahhoz kellett kapnod egy telepítő CD-t. ( vagy DVD-t) Ezen rajt kell legyenek a laptop hardvereinek driverei. Ezzel el kell induljon a géped. A leírásban benne kell legyen, milyen op.rendszerre van optimalizálva a gép. Azt tedd rá, meg a telepítőt futtasd le.
2011. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha vannak gyári illesztőprogramok, akkor használnod kell!

Egy 3 Gb telepítőlemeztől nem várható el, hogy több százezer hardver megfelelő illesztőjét tartalmazza. A gyártó sem a jókedv kedvéért rakta fel a honlapjára...

2011. aug. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Ha letöltési link kell, mond meg pontosan milyen verzióra van szükséged.
2011. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz a választ mindkettőtöknek!

Nem kaptam hozzá telepítő cdt. A gép Windows 7 64bites vagy 32 bites verziójához illetve Linuxhoz van optimalizálva.

Tisztelt P.O.C!

Windows 7 64bites magyar telepítő cd-re lenne szükségem, lehetőleg olyanra amit nem buheráltak.

Még olyan kérdésem lenne, hogy megnéznétek nekem ezt az oldalt: [link]

Itt illesztőprogramok vannak fennt, de én pl nem tudok eligazodni rajta, mert Grafikánáé 2 darab ,hálózatnál pedig 10 darab letölthető illesztőprogram van. Nem tudom melyiket kell feltennem, mert most a Windows 7 felismert mindent, a hangkártyát a videókártyát... De ha azt mondjátok, hogy szükséges külön feltenni a HP oldaláról akkor viszont kéne egy kis segítség. Légyszives ha van egy kis időtök nézzétek már meg, mert nem tudok eligazodni rajta. Hiába van mindegyik illesztőprogramnál leírás ha nem világos.

Példa rá: Intel Mobility grafikus illesztőprogram. Ez a csomag tartalmazza a grafikus illesztőprogramot az Intel videolapkával rendelkező támogatott noteszgéptípusokhoz és operációs rendszerekhez.

Grafikus illesztőprogram Intel 4 Series Express lapkakészlet-családhoz

Ez a csomag grafikus illesztőprogramot biztosít a Mobile Intel 4 Series Express lapkakészlethez, támogatott noteszgéptípusok és operációs rendszerek esetén.

Itt nem tudom eldönteni melyiket tegyem fel, és ez csak a könnyebbik mert Hálózatnál 10 közül tudok választani és a leírás ott sem segít sokat.

2011. aug. 17. 13:15
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Minden attól függ, milyen gyártmányú hardvereket raktal a gépbe. Mi innen nem látunk bele. De az AIDA64 -el vagy a SIW -el szépen fel lehet térképezni a gépet.


Itt vannak a kért 64-bites SP1-ok változatok:

Home Premium:

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****


Pro:

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****


Ultimate:

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****


MSDN forrásúak, így tuti nem buheráltak.

Én a DAZ loadert ajánlom hozzájuk:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 22. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!