Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szüleim mindenáron kitartanak...

Szüleim mindenáron kitartanak az MS Office mellett, én viszont OpenOffice-t akarok telepíteni. Kinek legyen igaza?

Figyelt kérdés

Szóval a szokásos történt, hogy belassult szüleim gépén a windóz, erre mivel én vagyok a család "rendszergazdája", az történt, hogy "jólvan hülyegyerek, rakd újra a gépet és rá a programokat".


Ők viszont mindenáron MS Office 2003-at akarnak maguknak, így 2010-ben. Az egy dolog, hogy nincs meg a telepítőlemez és így egy fél órát kell töltenem a letorrentezéssel (nem mindenkinek futja ám 100 megabites netre), de hülyén fog anyám kinézni, amikor .docx-ben küldenek neki egy megrendelést és nem fogja tudni megnyitni. Oké, akkor MS Office 2010. Ennyi erővel viszont seperc alatt le tudnék tölteni egy OpenOffice-t, ami nekem van és még PDF-be is tud menteni. Ráadásul hiába vaciálnak, hogy ehhez vannak szokva, 2010-es Office kezelőfelületébe szintén bele kell tanulni.


Hogy győzzem meg őket? Kinek van igaza?


2011. aug. 19. 08:22
 1/5 Dymo ***** válasza:
100%

18 éves vagyok,az átlagnál talán jobban értek a gépekhez és én is a 2003-as office-t szeretem! A 2010-est egyszerűen nem bírom megszokni,átláthatatlan szar az egész. Csak annyi írható a javára,hogy jobban néz ki,de ezt cseszhetem ha 10 percig keresek egy funkciót.

Azért maradt mégis meg,mert a win7-nél nem szarakodok letörölni,majd fel azt mert kb évente 2-3 alkalommal használom csak.

2011. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kell erőltetni az OO-t? Szüleid megszokták az MS-t, azt szeretik, tudják kezelni, ennyi. Amúgy meg felteszel mellé nekik egy compatibility packet, és onnantól kezdve kezeli a 2010-es formátumokat is.


[link]

2011. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Rendszergazdaként dolgozok, már kb 10 éve.

Office-ból én is csak a 2003-as verziót szeretem használni, mert annak még nem volt elcseszett idióta kezelőfelülete. A docx-es érved meg azért nem állja meg a helyét, mert egy 37megás kompatibilitási csomag letöltése/telepítése után a 2003-as office is teljesértékűen tudja használni az új formátumokat.


"és így egy fél órát kell töltenem a letorrentezéssel" Ne haragudj már, de ez azért kicsit izé.. Távoli ismerősöknek is töltök cuccokat 1-2 órán át, most mit számít az a fél óra, főleg, hogy közeli rokonról van szó?


Openoffice valóban jó alternatíva, de persze abba is bele kell tanulni. Meg vannak hátrányai is.


Szvsz telepítsd fel mindkettőt, és magyarázd el nekik, hogy openoffice-al szerinted miért járnának jobban. Aztán vagy használni fogják, vagy nem.

2011. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ide figyelj gyerek, mikor bulizni meg csajozni kell menni, akkor megkapod a pénzt. Úgy, hogy tedd le a valagadat, és telepítsd fel nekik az MS Office 2003-at annyiszor, amennyiszer csak megkérnek. Ez a legkevesebb, amit megtehetsz a szüleidnek.
2011. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is 2003as office-t használom. azt szoktam meg, suliba is azon gyakoroltunk, és nekem jobban kézre áll mint az OO.
2011. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!