Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért állítódik el állandóan...

Miért állítódik el állandóan a windows XP-ben a megjelenés?

Figyelt kérdés
A beállításim a klasszikus windows kinézet, tégla nevű színsémája. Időről időre átállítja magát "XP stílus"-ra. Nem tudok rendszert felfedezni, van hogy minden bekapcsoláskor, de van hogy sokáig nem.
2011. aug. 21. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az egy lassan 10 éves elavult rendszer amit így a XXI. század második évtizedében illene lecserélni.
2011. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ilyen "használj mást" válasszal nem nagyon tudok mit kezdeni. A problémát kéne megoldanom, nem pedig megkerülnöm azt. A probléma adott: van egy XP, ami eddig nem csinált ilyet, most meg igen. Ennek oka érdekel, nem pedig a tech-guru filozófia.
2011. aug. 22. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Az okot megkaptad. A frissítés pedid nem a probléma megkerülése hiszen éppen az ilyen esetek miatt szükséges, nem poénból frissítgetik a szoftvereiket az emberek és nem is azért mert annyival trendibb az új rendszer. Ha szerinted egy megfelelő rendszer beszerzése "kocka hozzáállás" akkor meg is érdemled a gondod. Ha változtatni akarsz rajta (gyak megoldani) akkor meg frissíts. Ennyi.
2011. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A frissítéseket letöltöm. Azt nem hiszem el, hogy egy program megromlik, és mondjuk 2006-ban még nem állította át magát automatikusan, 2011-ben meg igen. Az én kérdésem az, hogy mi történt 2006 óta amiért akkoriban működött ugyanezen a gépen, most meg nem működik. A te válaszod számomra annyit ér, hogy eltelt néhány év. Engem az érdekel, hogy mi történt ezen évek alatt, és hogyan lehetne kivédeni a problémát.


Vagyis: milyen program vagy melyik félresikerül frissítés miatt felejti el az XP időről-időre a személyes bállításokat és tér vissza a default-hoz, és hogyan tudnék megszabadulni tőle? Ha erre nem tudsz konkrétan válaszolni, csak puffogtatod a hozzá nem értő informatikusok általános szövegeit (hát elavult... hát biztos vírus... hát biztos valami program szar... hát má ilyen volt új korába is a winfos... hát hát hát), akkor kérlek ne válaszolj.


Ha a kérdésre tudod a választ akkor kérlek válaszolj.

2011. aug. 23. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelem az XP nem elavult !

kedvenc rendszerem! volt már dolgom linuxxal,ubuntuval,mac-el,xp-vel,windows-7el,vistával,meg 2000-el is! DE ez a kedvencem az infótanárom ismertette meg öket 8.-ba!

ha nem eredeti (nekem az) akkor ne merd frissíreni mert akkor rakhatod ujra a gépedet!ha valahogyan(nemto ez lehetséges e) kitörlöd a windows XP témát akkor biztos nem fog többé átváltani!(jó ez hülyeség)!

90%-hogy vírusod/férged van ami beépült a rendermemóriába és b@szt@tásból átállítgatja a hátteret,témát,felbontást...

nekem Xp-m van!

ezt az Avast nevű vírusirtóval megtettem én is ami még a memóriából is kiszedte a férget!

ez neked bejön?

[link]

ha nem egészen biztos hogy férget kaptál!

(AZ írásomért nem vállalok felelösséget! rám nem hivatkozhatsz!)Ja és egy informatikus mondta>"A memóriából a vírusirtó lehet hogy nem képes eltávolítani a férget!>mert nem tudja frissíteni a virusadatbázisát ekkor csak ujrateleoítéssel,teljes formázással és a boot szektor kisütésével lehet eltávolítani"!

ez csak akkor van ha ez sem jön be neked:

[link]

ez azért van mert a férged blokkolja azokat az oldalakat amiről virusírtók frissíthetik magukat!

2011. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Futtasd le az ESET Online Scannerét, ez már ennél komolyabb fertőzésekkel is elbánt már.

[link]

Egyébként sajnos a biztonsági réseken át (Adobe Flash Player nagyon veszélyes) bármikor bejuthat féreg vagy más kártevő, sajnos ezer százalékos védelem nincs. Nekem egy káros Javascript akármivel gyűlt meg a bajom, fizetős (állandóan frissülő) védelem és valódi Windows mellett. És ez a mocsok beletörölt a rendszerbe (Windows játékok, számológép, Paint eltűntek). Szerencsére én általában saját fiókról netezek, ennél nagyobb kárt nem tudott okozni. Megnéztem a Felügyeleti eszközökben, hol a hiba, aztán a Windows Manageren keresztül elküldtem. Három nap múlva jött az Automatikus frissitésen keresztül a javítás.

2011. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy ne frissitgesse a Mozilla Firefox vagy Thunderbird progikat, hanem ha új van, törölje a régit és tisztán telepítse. Az Adobe Flash Playereket is törölni kell és újat letölteni a www.adobe.com oldalról, mert hihetetlen, mennyire haza tudja vágni a rendszert. Vagy pl. a Java Control Panel megvan-e még, ha igen, naprakész-e? Oda kell figyelni az XP-re és akkor nincs vele különösebb gond.
2011. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, megpróbálom ezeket.
2011. szept. 1. 01:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma frissitették a Firefox-ot, mégis volt olyan, hogy nem töltött be oldalakat. Megnéztem: a tűzfalról pattant vissza valami (ESET SS).
2011. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!