Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu alatt, hogy oldható...

Ubuntu alatt, hogy oldható meg, hogy bekapcsoláskor egyből automatikusan csatolja az 500 gb -os, ntfs fájlrendszerű vincseszteremet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:

/etc/fstab

Hozzáadod a mount pontot és kész.

2011. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Picit részletesebben leírod?
2011. szept. 3. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Megnyitod a /etc/fstab fájlt valamilyen szövegszerkesztővel.

Ott már látod a példákat, hogy vannak mountolva.

Meg kell adnod, hogy mit akarsz mountolni, hova és milyen beállításokkal (hozzáférés, fájlrendszer, mountolja-e automatikusan stb.)

Pl.:


/dev/sda5 /home/500gbhdd ntfs user,auto 0 0


sda5-öt mountol /home/500gbhdd-be (létező könyvtárnak kell lennie), ntfs fájlrendszer, minden user számára hozzáférhető, auto-mountolja bootolásnál vagy mount -a parancsnál, az utolsó kettő pedig neked nem fontos, legyen 0 0.

2011. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem engedi a fájlt módosítani. De megoldottam a storage device manger nevű programmal.
2011. szept. 3. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel rendszerfájl csak rootként (ubuntuban asszem adminnak hívják) tudod módosítani. De ha ennyire nem vagy tisztában semmivel miért erőlteted a linuxot?
2011. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt tudtam, hogy csak root userrel lehet módosítani, csak azt is tudtam, hogy ha ezzel lépek be akkor az egészet elronthatom. Jobb félni, mint megijedni! És azért "erőltetem" mert 1000x jobb, mint a win.
2011. szept. 3. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:
De ne legyél punci, mert így nem tanulod meg a dolgokat, ha sose próbálsz ki semmit, mert félsz, hogy elkúrsz valamit. Max újra kell telepíteni párszor a rendszert :D
2011. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy így userként is fogod tudni használni?

A fájlrendszerhez ezt írd: ntfs-3g

az opciókhoz: users, (mindenki tudja csatolni)

auto (automatikusan csatolja)

rw (írás-olvasás)

exec, ha vannak rajta linuxos programjaid, és noexec, ha nincsenek

A működéshez szükséged van az ntfs-3g csomagra.


Tehát:

sudo apt-get install ntfs-3g

jelszót fog kérni


Rootként a destruktív műveletektől kell tartózkodni, amik törléssel járnak, vagy ha a telepítendő csomag ütközik valamivel. De azt úgyis kijelzi az apt-get, mielőtt még valóban telepítene.

2011. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, hogy 1000x jobb, mint a win ilyet nem írnék le, mert ez így egy baromság főleg BUGbuntu esetén, akkor már sokkal inkább a debian alapú Mint.

Minden rendszernek meg van az előnye és a hátránya. Alap dolgokra sokkal jobb egy linux, mint a win, de több lehet a szívás vele főleg ha nem értesz hozzá. Emlékszem én első nap 5-6x raktam újra az UHU-t. :) És rengeteget szívtam rengeteg dologgal akkor még bőven volt rá időm meg türelmem. :)

Amióta meg OSX-et használok azóta :) nyugoccság :) Ennek is megvannak a határai, de nekem tökéletes. :)

2011. szept. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az helyes nyugodtság.

Amúgy a Linux tényleg azoknak való, akik otthon vannak az informatikában és alap dolgokra szeretnének egy stabilabb rendszert.

2012. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!