Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ATI miatt fagyás?

ATI miatt fagyás?

Figyelt kérdés

Segítség! Feltettem a gépre a gta 4 et és fent van még a Ati Catalyst Controll center és lefagyott a gta valamilyen Atis hibával! :S Aztán már csak újraindítani bírtam és amióta ez a hiba történt... azóta minden más játék is úgyanazzal a hibával lefagy!


Itt egy kép a hibáról:

[link]


Nagyon kéne a segítség! :S


2009. ápr. 21. 17:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nemrég volt újrahúzva és Pandát használok vírusírtónak és NEM talált semmit! :)
2009. ápr. 21. 17:46
 2/17 anonim válasza:
100%
Nekem is volt hasonló problémám, tegyél fel valami régebbi ati drivert, és menni fog.
2009. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
ja kikapcsolhatod a vpu t akkor lehet menni fog.
2009. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a VPU ról ha kikapcsolnám.. : "Ha ezt kikapcsolod, akkor elképzelhető, hogy nem kilép a Windowsba a játék, hanem egyszerűen lefagy, ugyanis a VPU Recover a VGA illesztőprogramnak engedélyezi, hogy a grafikus processzort alaphelyzetbe állítsa akkor, ha olyan parancsot kap a GPU, amire nem tud válaszolni / reagálni."


Mivan ha egyszerűen letörlöm ezt a Catalyst Centert és felrakom a frissebb verziót? Megjavul vajon? :S

2009. ápr. 21. 17:58
 5/17 anonim ***** válasza:

Milyen operációs rendszered van?

Nekem is volt ilyen problémám egy laptoppal. Általában az az oka, hogy a driver tesztelését egy másik operációs rendszeren végezték, mint amit használsz, és ezért náluk nem jött elő ez a hiba. Küldj minél több dump-ot és hibajelzést az ATI-nak, és néhány hónap alapp tuti kijavítják a drivert.

Tehát néha töltsd le a legújabb drivert a hivatalos oldalról. Ne babrálj régi driverekkel felesleges. Amit még tehetsz az az, hogy teljesen újratelepíted a géped: olyan oprendszert teszel fel ami a kártya leírása alapján támogatva van, lehetőleg a legújabb service pack-es változatot. Aztán meg a driver legújabb változatát a hivatalos oldalról:

[link]

2009. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Ja azt még nem mondtam, hogy a catalist control centert hiába uninstallálod. Az csak egy grafikus felület a driver konfigurálására (beállításaához).

Magával a driverrel van gond. A VPU recovery beállítás az egy olyan szolgáltatás, hogy valami figyeli a kártyát, hogy be van-e halva, és ha igen, akkor újraindítja. Sztem felesleges kikapcsolni.

2009. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sp3-as op rendszerem van!
2009. ápr. 21. 18:32
 8/17 A kérdező kommentje:
De ettől miért romolhat el a driver?:S Nem rég lett újrahúzva a gép és a driverét is feltettük.
2009. ápr. 21. 18:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Tehát XP SP3? Akkor lehet hogy csak vistára tesztelték. Esetleg megpróbálhatod a Vistát vagy a Windows 7 bétáját telepíteni. De sok macera.

Még nézd meg a játék leírásában hogy milyen kártyákat támogat.


Egyébként nálam is ez volt. Amikor vistát telepítettem a laptopra, akkor tökéletes volt a driver, semmi lefagyás. De ahogy xp-t tettem rá egyből jelentkezett ugyanez a hiba. Arra is gyanakodtam, hogy direkt nem támogatják jól az xp-t, hogy az emberek átálljanak vistára.

Küldtem nekik egy tucat hibajelzést, és úgy 3 hónap múlva már olyan driver verziót tettek fel, ami hibamentes volt.

2009. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen típusú a videókártya?
2009. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!