Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepítsem a windows 8-at a...

Telepítsem a windows 8-at a PC-re? Valaki már tesztelte? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

A windows 8-at szeretném föltenni a windows 7 helyett. Tudom, hogy egyáltalán nem végleges a verzió és tele lehet hibákkal, de ez a windows 7-tel sajnos szintén megesik. Olyan lassú a windows 7-em, hogy szerintem nem járnék a 8-cal rosszabbul (maximum jobban sem).

De van valaki, aki már tesztelte? Ha igen, akkor mi a tapasztalat (nem az, hogy jó vagy nem), hanem mennyire megbízható? Vagy nagyon sokszor összeomlik? Esetleg lefagy?


2011. szept. 15. 08:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy tinektek mi bajotok van a win 7 el nekem évek óta működik és normálisan teszi a dolgát.

Sajna tudomásuk kell venni hogy hiába szetted jobban az XPt eljár felette az idő.(nem támogat egy csomó új technikát a mai gépeket nem igazán lehet vele kihasználni)

Az meg hogy "20 cucc megy rajta" nem tudom honnan a búsból szedtétek én nagyon -nagyon kevés dologgal találkoztam amit nem megy Win 7 en azoknál is nagy részbe csak a 64 bit volt a baj

Ja nekem sem eredeti

2011. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: tegnap 15:15


Az nem baj, ha a Windows sok memóriát foglal le, az a baj, ha a programok elzabálják előle. (Amúgy ez elég durva, amit írsz, ott nem feltétlen csak a windows-al van baj, kérj kölcsön másikat valakitől, vagy tölts le egy ubuntut, ahhoz mit szól, hátha. Egyébként milyen diszked van?)

2011. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én teszteltem..Még ha csak Developer Previewról beszélhetünk, én egyből megszerettem. Gyorsabb, egyszerűbb és jobb mint a win7 kisebb gépigények mellett.

A hátránya csak annyi hogy 32 bites a Developer Preview.

2011. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek, az én Win7-em nagyon szépen fut, soha nem akad, és a configom is szarabb a tiednél. (Intel Core 2 Duo 3.0 GHz, nVidia GeForce 9800 GT 1GB, 3GB DDR2 RAM)


A Win8-ról pedig, én nem ajánlom ha csak nincs valami béta teszter vénád( mivel a szoftver még igen félkész állapotban van), és elvileg a Win8 képes lesz minden szoftver futtatására ami fut Win7-en (ezt "A végzetednek")


Mellesleg, a Win8 inkább hasonlít egy tabletre készült operációs rendszerre mint egy számítógépre. Ha nincs érintőképernyőd akkor ajánlom inkább Win7-et tartsd meg mert Win8 inkább érintőképernyős PC-ket preferál (bár elfut szinte akármin (legalábbis a fejlesztők szerint).


Nekem speciel nem tetszik, lehet, hogy csak szokatlan de én a laptopomon még mindig XP SP3-mat, az asztali gépemen Win7-et használok és ezek jobban beváltak.


Korai még egy félkész operációs rendszert megítélni...

2011. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 zsomkovacs ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy azon a gépen a Win7-nek baja legyen. Nálam (2,66 GHz P4, 1 GB DDR2 RAM, 32 MB integrált videokártya, amihez nincs Win7-es driver) simán fut. Sőt, gyorsan. 20-25 s alatt indul (bekapcsolástól!), nagyon gyorsan másol. 3-400 MB memóriát fogyaszt. Lefagyni még nem láttam a saját gépemen (bár tény, hogy tud, sőt, Win7 kékhalált is láttam már, de a gépemen nem csinálta még). Memóriából tényleg azt a kb. 600 MB-ot használja, de ha van fölöslegben, lefoglalja azt is, így gyorsabb ugyanis a rendszer. De ha bárminek kéne az a memóriaterület, átadja. Egyébként programindításban is gyorsabb a gép. És ez egy 1 éves telepítés...


A 80000 Ft-ot meg nem értem, Home Premium 30-40k közt van... Az Ultimate meg tök fölösleges.


Összefoglalva:

Bármennyire is szeretem az XP-t (fent is van a gépemen, kompatibilitási okokból), a Win7 tényleg stabilabb és gyorsabb lett, minimálisan több rendszerigénnyel. Igaz, hogy elég komolyan karbantartom a gépemet. De nálad sem a Windowssal lesz baj...

2011. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"A rendszer szerényebb hardverrel is beéri akár, mint a Windows 7 (1 Ghz-es CPU, 1 GB RAM, DX9-es grafikus kártya), ám a Developer Preview még béta előtti állapot, így bőségesen tartalmazhat hibákat."

forrás :techline.hu


gondolom a win 7-ből is vmi szutyok változatod van és ha 10 teszed újra akkor mind a 10 úgyan azt a ...... rendszert rakod rá. Most kijött a párja win8-ból, sztem ezt neked találták ki. sok sikert hozzá, aki ilyen birka az szenvedjen.

2011. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A Win 7-el nekem sincs az ég világon semmi bajom,soha nem fagyott le,soha nem lassult be,egyszer sem omlott össze és ritkán találkozok olyan Windows programmal ami ne futna rajta bármi okból.Ha nálad folyton le fagy,össze omlik és más gépeken is,akkor magával a Win7 töréssel lehet baj vagy nem tudom.Nekem 32bit-es Windows 7 Ultimate-em van és az ég világon semmi bajom vele.


A Windows 8-at tegnap ki próbáltam.Nálam nem fagyott le egyszer sem,nem is omlott össze.Mondjuk komolyabban nem vetettem bele magam,mivel egy normális tűzfalat vagy antivírus programot sem tudtam fel telepíteni kompatibilitási okokból.Ilyen formában pedig egy óránál többet nem szenteltem neki.Az első benyomás pozitív róla,szépen,gyorsan működött talán gyorsabban mint a Win7.De ahogy látom inkább az érintőképernyős tablet usereket célozza,már a telepítő is úgy lett ki alakítva hogy kényelmesen lehessen telepíteni egy tablet-en is.


Igazán nem tudom ajánlani senkinek hogy Win8-at használjon már attól el tekintve sem hogy ez egy pre beta.Jelenleg Win7-et kényelmesebben lehet használni PC-n mint a Win8 pre beta-t..Ha neked nem jön be a Win 7 akkor a Win 8 még úgysem fog mert sok program nem települ fel,az MS a végeleges verzióra mondta hogy minden Win7-es program futni fog,nem erre a pre beta-ra.De ingyen van,próbáld ki és döntsd el magad az a legjobb:


[link]

2011. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Tegnap este tettem fel elsődleges és egyetlen OS-nak a windows 8 Developer Preview-et. Sajnos nem lehetett particionálni, de gondoltam, hogy nem vesztek semmit a windows 7-tel. Igazam lett :)

Tökéletes, gyors, sokkal de sokkal gyorsabb, mint az ócska windows 7. És még beta előtti verzió! Mi jön még? Ismételten bebizonyosodott, nem a gépemnek van baja:

- 7-14mp betöltési idő (ez nagyon kellett!)

- Minden működik vele (Kivéve a régi internet programot, de az újabb fut rajta)

- Digitális rajzoló tábla (ettől bevallom féltem, hogy nem működik, de működött, ami megdöbbentő - nem kiforrott, kezdetleges rendszer mégis 96%-ban működnek rajta a programok)

- Egyéb programok jók

- RAM-ot eléggé magasan használ (1,1-1,3), remélem ezen még csiszolnak, mert tableten nem lenne előnyös

- És ingyenes! Jobb, mint a win7, kompatibilitási gondokkal egyet leszámítva nem találkoztam

- Gyorsabb a fájlkezelés (nem ökörködik 700 zene megjelenítésén egy mappában - kb olyan gyors, mint az öreg jó XP)

- És csupa új funkció

- Egyszer nem fagyott le (ellentétben a win7-tel, ami rögtön telepítés után produkál általában kék halált - de nekem két hónap alatt volt vagy 5, nem úgy, mint az Xp-ben)

- Eléggé stabilnak tűnik, gyorsabban kilövi a nem válaszoló programokat



Mindenkinek ajánlom, hihetetlenül jó! Eddig (a Metro miatt) végig gyaláztam, de csak gratulálni tudok az Ms-nek. Ha sikerül ilyen szinten tartani a boot time-ot, akkor tökéletes lesz. Persze azért még csiszolhatnának az asztali gépekre szánt verzióhoz valami nagyszerűbb ötletekkel megáldott tálcát, de majd eldől.

Köszi a válaszokat.

2011. szept. 17. 11:51
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor tedd fel, ha nagyon "megszállott" vagy ezügyben, amúgy felesleges. Olvastam róla, még kiforratlan, munkára alkalmatlan még, és most azért hogy egy fél órát ellegyél vele, nem érdemes felrakni.

Egyébként "A végzeted"-nek:

"Az a kevéske program ami fut win7-en" ez hülyeség, a programok 99%-a fut win7en.

2011. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:58


Már feltettem és tökéletesen működik. Szerencsére nincs igazad: minden, ami kell nekem (openoffice, photoshop, rajztábla, internet és sorolhatnám...) működik rajta!

De köszi a választ.

2011. szept. 17. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!