Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen 3D-s terep készítő...

Milyen 3D-s terep készítő szoftvert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerű dolgokat kellene tudnia:

-INGYENES legyen (ténylegesen ingyen licenszes, nem torrent)

-támogasson 2048x2048-as heightmapet (esetleg a dupláját)

-még az sem kell, hogy nagyon lehessen textúrázni

-nem kell, hogy egyéb objektumokat le tudjak rakni

-valamilyen képformátumba lehessen a heightmapet exportláni, illetve lehessen importálni is

-lássam 3D-ben a terepet, esetleg tudjam direktben a heightmapet is szerkeszteni

-több féle ecset, smoothing, noise jó lenne, ha lenne benne


Unityhez akarom használni, több kisebb terepet akarok összerakni. Photoshopban megvágnám a heightmapeket, hogy aztán a külön terep részek megkapják a maguk heightmap részeit. így mondjuk lenne 4 terep, egyenként 400x400 méter, de egyben szerkeszteném az általatok javasolt programban, hogy elkerüljem a illesztési problémákat.


L3DT-t (standard) próbáltam, de valami komoly renderelési gondok voltak vele, nem tudom, miért.


2011. szept. 20. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A Blender egy ingyenes 3D modellező alkalmazás. Sokkal többre jó, mint terepmodellezésre.

[link]

Sajnos konkrétan kerepmodellezésre használható ingyenes alkalmazást nem ismerek, de Google-val ezt találtam:

[link]

2011. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!