Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Geany nevű fordítót használok...

Geany nevű fordítót használok Ubuntu alatt. Ez egy univerzális fordító. De ha Pascal-ba akarom fordítani akkor kiad egy hibaüzenetet a fordító konzolán. Miért írja ezt ki?

Figyelt kérdés

fpc "xyz.pas" (/home könyvtárban)

Fordítás sikertelen.

/bin/sh: fpc: not found


Sajnos így lefuttatni se engedi a programot amit alkottam


2011. szept. 29. 17:45
 1/6 tabaki ***** válasza:
Szerintem a Geany nem fordító, hanem egy okos szövegszerkesztő, amelyik meg tudja hívni a gépen lévő fordítókat. Telepítsd a Free Pascalt, ugyanis azt keresi. A titokzatos FPC: Free Pascal Compiler.
2011. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Óóóó hát én abban a tudatban éltem hogy ez ilyen spéci cucc ilyen kis mérettel ~.~


Lazarus IDE megfelel? Csak mert a szoftverközpont nemigen talál mást rá.

2011. szept. 29. 18:55
 3/6 tabaki ***** válasza:

Szerintem ezerszer jobban jársz vele. Mellesleg benne van a Free Pascal, tehát külön is használható lenne, de a Lazarus lényege, hogy rendes, ablakban futó alkalmazásokat is tudsz írni, kész objektumok közül válogatva. Magyarán, egy Delphihez hasonló visual pascalt csinál a FP-ból. Mindenképpen próbáld ki. Ha jobban kedveled a konzolos progikat, és elég csak a Free Pascal,


[link]


de gondolom, az Ubuntunak is van valami FTP-je, ahonnan arra való formában le lehet tölteni, vagy az apt-get meg tudja szerezni. Bocs, de erről nem tudok bővebbet, mikor egyszer kellett, valaki megmondta, mit írjak be, oszt' működött. Az Ubuntu közösségben fix, hogy segítenek.

2011. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, a Lazarus leszedi az fpc-t is, de ha csak az fpc kell:

sudo apt-get install fpc

2011. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
Na ugye. Csak az előttem szóló érti is...
2011. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sudo apt-get install fpc


Nem kell bonyolítani, így használhatod továbbra is a Geany-t.

2011. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!