Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet egy TP-Link TL-WN42...

Hogy lehet egy TP-Link TL-WN422G wifi-s stick-et beizzítani fedora (15) alatt?

Figyelt kérdés
Adott 2 kis gépem. Az egyik egy combosabb asus, azon van xp és fedora 15, meg egy gyengébb compaq (most xp-vel). Mivel az xp elég fos, lefagy, minden baja van, a compaq-ra linux-ot (valami gyengébb ubuntu, fedora, vagy opensuse) rakok majd windows helyett. Az az egy problémám van csak, hogy net-elérést a compaq-on egy TP-Link TL-WN422G nevű kis kütyüvel csináltam eddíg, és nem tudom hogy ezt föl lehet-e telepíteni linux alatt, vagy szívhatok tovább az xp-vel. Előre is nagyon köszönöm annak, aki válaszol.
2011. nov. 16. 09:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Op.rendszernek a compaq-ra xubuntu 11-t gondoltam.
2011. nov. 16. 10:09
 2/4 legendavagyok01 ***** válasza:

Én egy ősrégi Fujitsu-Siemens Amilo K7610 laptop-ra Ubuntu 9.10-et raktam. Mivel az eredeti wifi megadta magát, egy TL-WN322G-t raktam bele. Felkészültem a szenvedésre, de a berakás után egy kicsit dolgozgatott, majd fél perc után közölte, hogy telepítve, használhatom. És tényleg!

Semmilyen driver, semmi külön telepítés.

Ha mázlid van, akár ez is történhet.

2011. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Van belőle v1 és v 2 hardver verzió, mindegyiknek más a chipset -je.

Ezt találtam, remélem segít:

[link]

[link]


Ha minden kötél szakad, vegyél egy Acess Point -ot, fogd be vele a Wi-Fi -t kliens módba, és UTP -n csatlakozz hozzá.

2011. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó esetben bedugod és működik. Rosszabb esetben bedugod, újraindítod, és működik. Még rosszabb esetben körülnézel a neten, hogy mit írnak róla.


Én rákerestem a tiedre. Úgy tűnik, két verzió van belőle, a v1 simán megy ubuntu alatt, a v2-vel egy éve még küzdeni kellett egy kicsit (lásd itt: [link] ), de most már lehet, hogy menni fog magától.


Kipróbálhatod előre a wifit egy Live Linuxszal is. Az Ubuntunak és a Fedorának is van ilyen verziója. Ha ott működik, akkor valószínűleg a telepített rendszeren is fog (de ha ott nem, attól még a telepítetten működhet).

2011. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!