Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas? Akik használják,...

Sony Vegas? Akik használják, milyennek találják?

Figyelt kérdés

Szeretném kérdezni, hogy mennyire tartják jó programnak azok, akik ismerik? Mennyire nehéz kezelni egy olyan embernek, akinek angol tudása csekély, s eddig csak a Movie Makerrel találkozott? (De azért igyekszik.) Úgy láttam, hogy jópofa effekteket lehet vele csinálni egy házi filmhez, de nem tudom, mennyire bonyolult, mivel nem nagyon használtam még ilyen programokat.

A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. nov. 30. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én inkább csak vágásra és egyszerűbb effektek készítésére használom. Szvsz a használata igen egyszerű.

Ha pedig jó vizuális effektkészítő alkalmazásra van szükséged, akkor sokkal jobb választás az Adobe After Effects.

2011. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem ha leülsz és babrálod, nézegeted, kipróbálod, pár óra alatt az alapokat el tudod sajátítani. :) Nem nehéz, csak rá kell jönni a trükkökre. Én is magamtól tanultam, mert a M.M. szerintem egy nagy rakás... De van egy magyar vágóprog is, pin. studio, az azt hiszem magyar menüs, vagy legalábbis nekem magyar. Azzal még tüzetesebben nem foglalkoztam, csak a Sonyval.
2011. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Profi vágóként nekem nem túl szimpatikus a Vegas, de amatőr, ill. félprofi műveletekre alkalmas, és ezen a szinten tényleg jól is használható, sokat tudó program.

Szokni kell a kezelőfelületét, de ha az ember megszokta, akkor könnyedén használható.

2011. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Még annyi lenne a kérdésem, hogy ezt lehet hogyan telepíthetem a gépemre? Csak netről tudom letölteni, vagy valamilyen boltban árusított lemezről? A válaszokat előre is köszönöm, nem vagyok túl jártas ebben a témában :)
2011. dec. 1. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Netről is le lehet tölteni, vagy megvásárolható.


Pl. [link]

2011. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én videó és zene szerkesztéshez használom, nagyon jó program, bár azért valamennyi angol tudást igényel, de ha komolyat akarsz, akkor Adobe After Effects.
2011. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az After FX egészen más jellegű cucc, mint a Vegas, ne keverjük a kettőt. A Vegas egy vágóprogram, amivel alapvetően filmeket lehet készíteni (videó, hang, feliratozás), míg az AE egy speciális videószerkesztő, amivel elsősorban vizuális effektusokat, animációkat lehet csinálni.
2011. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És azokat az effekteket, amiket a Vegas tud, az tudja az After Effects is? És az sem túl bonyolult? Tulajdonképpen egy "házikészítésű" filmhez kellene néhány különleges effekt. (A Vegasban azokat néztem ki, mint például az időfagyasztás, klónozás, szellem-effekt és az ilyesmik. Nem tudom, hogy ezeket még milyen programmal tudom megcsinálni.)

Köszönöm az eddigi (és az új) válaszokat :)

2011. dec. 3. 08:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen Effekteketek After Effects szoftverrel kéne készíteni. Bonyolultabb effektek készítésére a Vegas alkalmatlan.

A két szoftvert egyébként teljesen másra való.

Vegas: vágásra, egyszerű effektek készítésére

AE: Effektkészítő alkalmazás

AZ AE használata nagyon bonyolult, husszú idő elsajátítani.

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

Ezen az oldalon található effekteket Vegassal nem fogod lekészíteni, egyszerűen azért mert nem ere való

2011. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaja, a videocopilot egy remek oldal, szédületesen sok anyaggal, nagyon sokat lehet tanulni, viszont a program alapjainak elsajátítása sem 2 perc. Lehet, hogy inkább meg kéne kérned valakit, hogy segítsen az effektezésben.


Konkrétan milyen effektusokat akarsz készíteni?

2011. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!