Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy jó/ajánlott VIRUSIRTO?

Egy jó/ajánlott VIRUSIRTO?

Figyelt kérdés

olyan vírus irtó kellene ami free,megbízható,és jó

+ ti is kiprobáltátok/teszteltétek


2011. dec. 6. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
kaspersky a legjobb a tesztek szerint
2011. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A tesztek OK-sak, csak hát nem hinném hogy a kérdező találkozna annyi vírussal, amennyit a tesztek alatt használtak.
2011. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
F-secure, avast, nod32
2011. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A 2 legközkedveltebb vírusírtó az AVG és a Kaspersky.
2011. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 tamasoft ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__2..


Szóval feltettem indirekt módon ezt a kérdést, hogy több infónk legyen. Érdemes elolvasni a kommenteket! Kiderül, hogy nem az számít, hogy milyen a vírusirtó. Sőt! Még az sem számít igazán, hogy van e egyáltalán vírusirtó!

2011. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nos, akkor pontosan mi is számít?
2011. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 tamasoft ***** válasza:
Az hogy ésszel kell kattintani, idegentől kapott emailt, ismeretlen linkeket nem megnyitni. Csak ott böngészni, amit ismerünk, az idegen helyzetekben pedig nagyon körültekintően kell netezni. (És akkor nem is kell vírusirtó.)
2011. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de egy Fenét! A círusírtó épp attól véd meg, ha mondjuk leszedünk egy játékot ISO-ban és vírus van benne. Vírusírtó nélkül nem vennéd észre a benne rejtőző "gonoszt", és szimplán elterjedne a gépen. Azt vennéd észre, hogy eltűnt a Feladatkezelő, az Eszközkezelő, egyre több a felugró hibaüzenet, belassul a gép, hiányoznak fájlok. Namost azért nem mindegy hogy milyen vírusírtó van a gépen, mert nem mindegyik vírusírtó ismeri fel ugyanazt a vírust, ezért is ajánlom az AVG 2012 Internet Security-t. Gondolom most felteszed, hogy miért a netről a játék, ami esetlegesen vírusos, ha bemegy egy boltba és megveszi eredeti lemezen. Namost az a gond, hogy ugyanúgy benne lehet az eredeti lemezen lévő játékban a vírus. Sokszor találkozni olyannal, hogy hamisítanak CD-ket, szóval a feltelepített játékokból készítenek telepítőket, majd felírják CD-re és mehet a boltba. Nálatok nem tudom mi a helyzet, de nálunk Ukrajnában tele vannak a boltok olcsó szarokkal. Értsd: már a csomagoláson rajta van hogy Repack. KB. 7-8 "eredeti" bolti játék-CD-m van, ebből KB 2-őn van vírus (egyik nem is Repack, már a Setup.exe-ben benne a Trojan). Igaz az árát nézve se lehet minőségi. átszámítva 900-1200 forintnak megfelelő pénzért lehet beszerezni egy ilyen CD-t. Eredeti csomagolás meg minden, de ezektől drágábbat nem lelni. Hrivnyában 35-50-esek vannak. Kettő között a különbség az hogy a 35-ösben nincs, csak a 2 oldalas lemez, az 50-esben pedig a lemezen kívül van egy 15-öt érő 3D-s szemüveg (Anaglyph). Ha jól tudom nálatok egy Játék-CD 10.000 körül mozog. Vagy tévedek?
2011. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 tamasoft ***** válasza:

Lehet hogy igazad van, és aki fél, használjon vírusirtót, valóban, ezt nem vitatom. Az Ukrajnai viszonyokat nem ismerem, de elképzelésem van, ami nem pozitív előjelű. Épp erről van szó, hogy óvatosan kell kattintgatni, ebbe az is benne van, hogy nyilvánvalóan hamis cuccokat nem hogy nem teszek a gépbe, de pénzt azt biztos nem adok értük.


Saját szubjektív véleményemet tudom ismét közölni. 25 éve foglalkozom számítógépekkel, ebből közel 20 éve (a 286-os DOS korszak óta) PC-vel. Volt egy idő hogy használtam vírusirtót, de mindamellett megfontoltan használtam a gépet, ezért soha nem jelzett egyik sem. Vicces, de nem szoktam vírussal találkozni, pedig minden évben kétszer kipróbálok egyet-egyet a neves vírusirtók közül a mai napig, hátha talál valamit. Nem találnak. Viszont azt is tudom saját tesztjeim alapján (mivel nagyon sok idegen gépet szerelek), hogy nagyon fogják a gépet. Két extra lassító szoftver: 1. az AVG összes verziója, és 2. a Norton Antivírus. A McAffe, a Panda és a Kaspersky közepesen lassítja, a NOD és az Avast alig észrevehetően, de lassítja. A Microsoft Security Essentials lassít a legkevésbé.


Tény, hogy van 2 tucat biztonságos honalap, weboldal amit használok, de több szerintem senkinek nem kell, aki nem ész nélkül, ha meglát egy linket rányom, plusz hülyeségeket nem teszek a gépbe. Nem mondom, hogy ne használjon senki vírusirtót, sőt használjon mindenki! Én kösz de megvagyok nélküle.

2011. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szuper lehet lassulás nélkül élvezni a gáp teljesítményét, csakhát modern világot élünk, így bármelyik kamasz meglát egy új játékot a neten, azt egyből leszedi. a gond az, hogy abszolút nincs ráírva milyen antivírussal ellenőrizték, nameg ha rá is lenne írva, nincs garancia az igazára. Mellesleg az új játékok méretüket tekintve lassan terjednek el a neten, meghát sokan csinálják, hogy megveszik a boltban, felrakják a gépükre, aztán szépen belemegy egy vírus, ők nem tudják, csak simán becsomagolják egy telepítőbe és feldobják a netre. Más felhasználók a veszélytől nemfélve letöltik, feltelepítik és már meg is van a baj. Az Internet világa egy sokkal szebb és jobb hely lenne, amennyiben nem léteznének vírusok. Álmodozni szabad... :) Mellesleg azon kívül hogy feltalálom a rák-ellenszerét, arról is szoktam álmodozni, hogy feltalálok egy vírusírtót, ami minden vírust elpusztít, így nem lesz szükség antivírusokra. XD
2011. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!